FOTO: Takto môže vyzerať vôbec prvý desktop z dielne Huawei!

Interiér počítača má obývať procesor Kunpeng 920 3211K s 24 jadrami a taktom až 2,6 GHz. Hovorí sa, že je rýchlejší ako Core i9-9900K od Intelu.

Prvé náznaky, že Huawei v budúcnosti vydá vlastný desktop, sa objavili ešte v januári. Už v tom čase pritom mal mať rozbehnutý prieskum trhu, píše server Gizmochina.

Výrobca už čoskoro opäť rozšíri portfólio svojich produktov, tentokrát o celé jedno odvetvie. K smartfónom, notebookom, smartwatch, fitness náramkom a routerom sa tak čoskoro pridajú aj desktopy.

Pripravovaný stolný PC značky Huawei je aktuálne známy ako Qingyun W510. O jeho produkciu sa má starať spoločnosť Foxconn.

Na oficiálnej stránke vývojárov spoločnosti Huawei sa objavili jeho prvé rendery, ktoré doprevádza niekoľko špecifikácií. Zverejnené snímky naznačujú, že PC dorazí spolu s celým príslušenstvom, resp. monitorom, klávesnicou a myšou.

Zdroj: Gizmochina

Jednoduchý dizajn, špičkový výkon

Jeho dizajn vyzerá byť pomerne jednoduchý. Môžeme si všimnúť, že predná strana zariadenia je domovom pre hlavné tlačidlo, výstup pre slúchadlá, USB-C port a tri štandardné USB porty. Ostatne je vyplnená mriežkami. Qingyun má taktiež ponúknuť optickú mechaniku, pričom na zadnej strane nájdeme štyri ďalšie USB porty a porty pre sieťové káble.

TIP REDAKCIE
Pixel 6 je vyberavý: Ak máte starší či menej kvalitný kábel, odmieta sa nabíjať

Interiér počítača má obývať procesor Kunpeng 920 3211K s 24 jadrami a taktom až 2.6 GHz. Hovorí sa, že je rýchlejší ako Core i9-9900K od Intelu. Po softvérovej stránke bude zariadenie poháňať systém UOS. Windows si naň vraj nenainštalujete.

Všetky dostupné informácie naznačujú, že PC nebude určený pre bežných užívateľov, ale skôr pre vládu či veľké spoločnosti. Taktiež je možné, že nikdy neopustí hranice Číny.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať