Huawei začal na našom trhu predávať špičkový MateBook X Pro, stojí takmer 2000 €

Huawei uvádza do slovenského predaja vlajkovú loď svojho portfólia notebookov. Model MateBook X Pro s displejom bez rámikov prináša novú úroveň spolupráce na viacerých zariadeniach, ultra tenký dizajn a dostatok výkonu aj pre najnáročnejších.

Huawei uvádza do slovenského predaja vlajkovú loď svojho portfólia notebookov. Model MateBook X Pro s displejom bez rámikov prináša novú úroveň spolupráce na viacerých zariadeniach, ultra tenký dizajn a dostatok výkonu aj pre najnáročnejších.

FullView displej takmer bez rámikov zaberá 91 % plochy notebooku MateBook X Pro a môže sa pochváliť vernou reprodukciou štandardného farebného spektra RGB a vysokým jasom.

Foto: Huawei

Jeho pomer strán sa prispôsobil aktuálnym trendom medzi prémiovými zariadeniami – vďaka pomeru strán 3:2 a 3K rozlíšeniu je k dispozícii viac zobrazovacieho priestoru pre všetok potrebný obsah. Displej je navyše – na rozdiel od dostupnejších modelov série MateBook – dotykový a ponúka tak viac možností intuitívneho ovládania.

Výkon a batéria pre najnáročnejších

MateBook X Pro prináša množstvo generačných vylepšení v oblasti hardvéru. V ultra tenkom kovovom tele notebooku sa nachádza napríklad desiata generácia procesora Intel Core i7, ktorej sekunduje 16 GB operačnej pamäte a obrovský 1TB SSD disk.

Foto: Huawei

Zásadnou úžitkovou hodnotou je tiež veľká kapacita batérie, ktorá notebook hravo prevedie celým pracovným dňom a prípadne ešte polovicou ďalšieho. Ak by predsa len nestačila, k dispozícii je 65W adaptér s koncovkou typu USB-C. Ten ju zvládne veľmi rýchlo dobiť do plnej kapacity.

Foto: Huawei

Profesionálny výkon a batériu s dlhou výdržou ocenia napríklad manažéri, ktorí nebudú limitovaní množstvom spustených aplikácií ani dobou plného výkonu bez pripojenia do zásuvky, medzi pracovnými schôdzkami alebo na služobnej ceste.

Foto: Huawei

Technologickí nadšenci si s vlajkovou loďou Huawei užijú pri editovaní náročnej grafiky a vďaka dedikovanej grafickej karte NVIDIA získajú plnohodnotný nástroj aj hráči počítačových hier.

Bezpečnosť ako priorita

Bezpečnosť užívateľov je jednou z najhorúcejších tém, pokiaľ ide o mobilné zariadenia. Huawei MateBook X Pro je preto vybavený snímačom odtlačkov prstov v tlačidle na zapínanie. Koncept ľahko dostupného zabezpečenia bol prevzatý zo smartfónov, kde sa v priebehu rokov výborne osvedčil.

Foto: Huawei

MateBook X Pro, ako zariadenie určené pre najnáročnejších užívateľov, podporuje vďaka operačnému systému Windows 10 Pro tiež širokú škálu pokročilých funkcií pre profesionálne využitie.

Spoločne s Huawei Share, nástrojom na zdieľanie súborov a prácu na viacerých zariadeniach Huawei naraz, je MateBook X Pro ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí chcú pracovať efektívne a zároveň sa nechcú obmedzovať po stránke výkonu a funkcií.

Cena a dostupnosť

Špičkový MateBook X Pro je v predaji od 17. 8. 2020 u predajcu NAY a distribútora WESTech. Odporúčaná cena zariadenia je 1 949 €. Ďalšie podrobnosti a parametre nájdete na stránke výrobcu.

TIP REDAKCIE
Spotify vyhovelo Adele a vyplo náhodné prehrávanie skladieb v albumoch
Total
34
Zdieľaní
Total
34
Zdieľať