Google pripravuje prvý skladací Pixel. Debutovať má na konci budúceho roka

To však nie je všetko.

1
google pixel 4

Google nám pred pár dňami predstavil svoj nový prémiový smartfón strednej triedy. Reč je o Pixel 4a, o ktorého výbave sme vás bližšie informovali v samostatnom článku. A keďže je predstavenie tohto dlho očakávaného kúsku za nami, je čas sa pozrieť na to, čo si na nás Google chystá v priebehu budúceho roka.

To sa dozvedáme vďaka publikácii 9to5Google, podľa ktorej Google už teraz pracuje na Pixel 5a a dokonca aj prvom skladacom Pixel smartfóne.

Prvý model z uvedenej dvojice je inak známy aj ako „barbette“, pričom druhý kúsok sa skrýva pod kódovým označením „passport“. Hovorí sa však aj o zariadeniach zatiaľ známych len ako „raven“ a „oriole“. Zdroj uvádza, že druhá dvojica môže odkazovať na dva varianty modelu Pixel 6.

Prvý skladací Pixel má doraziť na konci budúceho roka

Označenie „passport“ reprezentuje vôbec prvý skladací Pixel, o ktorom sa začalo hovoriť ešte minulý rok. Zatiaľ nie je známe, ako bude znieť jeho oficiálny názov. Vieme však, že spolu s „raven“ a „oriole“ debutuje už budúci rok, s najväčšou pravdepodobnosťou počas štvrtého kvartálu. Čo sa týka Pixel 5a, tento kúsok by sa mal svojho debutu dočkať v priebehu druhého kvartálu 2021. Spadať má, tradične, do strednej triedy.

Zdroj ďalej prichádza aj s novinkami ohľadom Pixel 4a 5G a Pixel 5. Obidvoch smartfónov by sme sa mali dočkať ešte tento mesiac.