Pixel 5

Pixel 5 od Google nepoženie Snapdragon 865: Takúto náhradu máme čakať, bude lacnejšia!

Chystaný Google Pixel 5 s najväčšou pravdepodobnosťou nebude patriť medzi najvýkonnejšie telefóny.

V marci sme sa z aplikácie Google Camera dozvedeli, že pripravovaný Pixel 5 zrejme nebude podporovaný špičkovým čipsetom Snapdragon 865 ale menej výkonnou verziou Snapdragon 765. Toto tvrdenie po novom podporujú ďalšie zistenia, píše server Android Central.

Nový dôkaz odhalil tím z XDA-Developers, a to v predinštalovanom EUICCGoogle APK v Android 11 DP4 (Developer Preview 4). Referencia na očakávaný smartfón značky Pixel obsahuje kódové označenie pre čipset Snapdragon 765.

Nadchádzajúci smartfón však nemusí poháňať výhradne Snapdragon 765, ale aj Snapdragon 765G či dokonca Snapdragon 768G.

Špekulácie ohľadom prítomnosti menej výkonného procesora v Pixel 5 podporuje aj šéfredaktor Android Police, David Ruddock.

Koniec koncov, nejde o až tak prekvapujúcu novinku, keďže nedávny prieskum naznačil, že smartfón môže byť o niekoľko stoviek eur lacnejší ako väčšina tohtoročných vlajkových lodí.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Opičie kiahne boli potvrdené neďaleko slovenských hraníc!

Aj napriek absencii vysoko výkonného čipsetu však novinka od Google s istotou dokáže nalákať nemalé množstvo záujemcov, a to predovšetkým na špičkový fotoaparát a rozumnú cenu. Zariadenie tak môžeme označiť aj ako “prémiový” smartfón strednej triedy.