RollerCoaster Tycoon 2 stále žije: Vytvorili tak zložité bludisko, že návštevníci ho neprejdú ani za niekoľko miliárd rokov

Keď sme vyrastali, legendárnych hier bolo hneď niekoľko. Medzi jednu z nich určite patrí aj RollerCoaster Tycoon, teda akýsi simulátor manažmentu zábavného parku.

Keď sme vyrastali, legendárnych hier bolo hneď niekoľko. Medzi jednu z nich určite patrí aj RollerCoaster Tycoon, teda akýsi simulátor manažmentu zábavného parku. Projekt je stále nažive pod iniciatívou OpenRCT2, ktorý opravuje chyby a pridáva nové funkcie.

To, že má hra svojich verných fanúšikov dokazuje aj Marcel Vos, jeden z najoddanejších hráčov, ktorý je zároveň milovníkom matematiky a programovanie, informoval server Živě. V hre totiž vytvoril najkomplexnejšie bludisko vôbec. Ako veľmi je komplexné, pýtate sa? Povedzme, že nešťastníkom, ktorí by do zábavného parku prišli, by trvalo prejdenie celého areálu dlhšie, než trvanie vesmíru. Marcel to veľmi pekne spracoval do video prezentácie nižšie.

Marcel následne spočítal ako dlho by postavičkám trvalo prejdenie jeho výtvoru, na ktorý by bol hrdý aj sám satan. Zistil, že návštevníci by potrebovali približne 6,6 x 10^19758 rokov. Len pre predstavu, toto číslo má na konci toľko núl, že by veľkosti písme 11pt zaplnili 6 strán A4. Uf.

TIP REDAKCIE
MediaTek chystá čipset pre lacnejšie vlajkové lode. Takýto výkon môžete čakať!

Zahanbiť sa nechcú ani ľudia starajúci sa o projekt OpenRCT2, ktorí vylepšili algoritmus pohybu návštevníkov po mape. Po najnovšej aktualizácii im to trvá už len 8,1 x 10^2833 rokov, čo je stále vesmírne dlhý čas.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať