Očakávané špecifikácie Google Pixel 5: Väčšia RAM, slabší procesor

Už dlhší čas sa špekuluje, že Pixel 5 neponúkne vlajkový procesor. Namiesto toho sa má o jeho pohon postarať Snapdragon 765G od Qualcommu.

Google už predstavil svoj dlho očakávaný Pixel 4a, čo znamená, že sa pomaly pripravuje na debut ďalšieho smartfónu. Ísť má o Pixel 5, priameho nástupcu Pixel 4, ohľadom ktorého sa aktuálne dozvedáme zaujímavé informácie. Týkajú sa špecifikácií.

Ako píše publikácia CNET, už dlhší čas sa špekuluje, že Pixel 5 neponúkne vlajkový procesor. Namiesto toho sa má o jeho pohon postarať Snapdragon 765G od Qualcommu, ktorý možno nájsť aj v nedávno predstavenom OnePlus Nord. Toto riešenie síce zraní výkon, no taktiež môže citeľne znížiť finálnu cenu.

Snapdragon 765G je síce výkonnejší ako Snapdragon 730G, ktorý poháňa vyššie zmienený Pixel 4a, no stále je tak pokročilý ako Snapdragon 855, ktorý môžeme nájsť vo výbave minuloročného Pixel 4. Pôjde o výraznú zmenu, nakoľko všetky predošlé Pixel smartfóny (Pixel až Pixel 4) používali špičkové čipsety z radu Snapdragon 800.

TIP REDAKCIE
Apple vlani vyplatil vývojárom aplikácií približne 60 miliárd dolárov

Mnohých táto správa rozhodne nepoteší. A niet sa čo čudovať. Stále však ide o pomerne akceptovateľné riešenie, nakoľko SD 765G ponúka 5G konektivitu, maximálnu rýchlosť sťahovania až do 3.7 Gb/s, takt 2.3 GHz (Cortex-A76), grafický čip Adreno 620, ale taktiež aj podporu pre displeje s QHD+ (60 Hz) či FHD+ (120 Hz) rozlíšením.

Čipset má spolupracovať s 8 GB operačnej pamäte RAM, čo je oproti minuloročnému modelu, ktorý disponoval len 6 GB operačnej pamäte RAM, mierne zlepšenie. Pixel 5 má debutovať už počas jesene.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať