apple

Google Mapy hlásia návrat do hodiniek Apple Watch. Zmizli z nich pred 3 rokmi

Spoločnosť Google stiahla v roku 2017 bez bližšieho vysvetlenia svoje mapy z hodiniek Apple Watch, ktoré fungovali ako rozšírenie aplikácie Google Mapy pre smartfóny iPhone.

Spoločnosť Google stiahla v roku 2017 bez bližšieho vysvetlenia svoje mapy z hodiniek Apple Watch, ktoré fungovali ako rozšírenie aplikácie Google Mapy pre smartfóny iPhone.

Teraz Google vo svojom blogu ohlasuje návrat svojich máp do najpredávanejších hodiniek sveta. Google Mapy sa v hodinkách Apple Watch neobjavia hneď. Spustenie prebehne postupne, v „najbližších týždňoch“.

Mapy od Google zobrazia vlastníkom hodiniek podrobné navigačné pokyny pre chôdzu, jazdu na bicykli, v aute a chýbať tiež nebude mestská hromadná doprava. Samozrejmosťou bude navádzanie na miesta, ktoré majú používatelia v mapách uložené.

Najčastejšie ide o oblasti ako práca, domov a podobne. Ak obľúbené miesto v mapách uložené nemáte, navádzanie musíte najskôr spustiť v smartfóne. Nejde o jedinú novinku, ktorú spoločnosť Google oznámila.

Mapy od Google sa po novom zobrazia aj na hlavnej obrazovke systému Apple CarPlay. Tzv. palubná obrazovka pre systém CarPlay bola predstavená koncom minulého roka ako súčasť systému iOS 13. Dokázala však pracovať len s mapami od Apple. To sa teraz mení.

TIP REDAKCIE
God of War pre PC zožal úspech: Počas prvého dňa si hru spustilo takmer 70 tisíc hráčov

Apple Watch

Mapy od Google sa v systéme Apple CarPlay zobrazia v režime rozdelenej obrazovky. Popri navigácii budú dostupné aj ovládacie prvky pre hudbu či podcasty, alebo si pokojne môžete napríklad skontrolovať naplánované udalosti uložené v kalendári.

Google Mapy pre CarPlay by mali byť dostupné od dnešného dňa pre všetky vozidlá, ktoré sú týmto interaktívnym systémom od Apple vybavené.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať