zenfone 6

ASUS ZenFone 7 spoznáme o pár dní, výrobca opäť staví na netradične riešený fotoaparát

Aj spoločnosť ASUS si pripravila pred druhý polrok novú vlajkovú loď. Už 26. augusta predstaví model ZenFone 7, ktorému by mal sekundovať o niečo výkonnejší súrodenec ZenFone 7 Pro.

Aj spoločnosť ASUS si pripravila pred druhý polrok novú vlajkovú loď. Už 26. augusta predstaví model ZenFone 7, ktorému by mal sekundovať o niečo výkonnejší súrodenec ZenFone 7 Pro.

Súčasná generácia ASUS ZenFone 6 si odbila premiéru v máji minulého roka. Novinka tak prichádza o niečo neskôr ako sa čakalo. ZenFone 6 zaujal jedinečným fotoaparátom, ktorý sa dokáže preklopiť o 180 stupňov.

ZenFone 6 tak nepotrebuje selfie kameru, keďže túto funkcionalitu dokáže zastúpiť hlavný fotoaparát, ktorý sa jednoducho preklopí smerom ku tvári používateľa. Obrazovku zaradenia vďaka takémuto riešeniu neruší žiadny zárez ani nevzhľadný otvor.

Nová generácia smartfónu ZenFone 7 zostane verná netradične riešenej foto zostave. Mechanizmus pojme tri snímače obrazu. Hovorí sa o 64 Mpx fotoaparáte Sony IMX686, 12 Mpx senzore s ultra širokým objektívom (Sony IMX363) a 8 Mpx snímači s funkciou optického priblíženia.

TIP REDAKCIE
POZOR: Uniklo 190 infikovaných aplikácií! Kradli peniaze, ak ich máte, urýchlene ich odinštalujte!
ASUS ZenFone 7
ASUS ZenFone 7: Foto: TechDroider

Štandardný ZenFone 7 pravdepodobne poženie čipset Snapdragon 865. Pre lepšiu Pro verziu by mal byť pripravený procesor Snapdragon 865+. Miesto sa nájde aj pre minimálne 8 GB operačnú pamäť, 128 GB úložisko a štedrú 5000 mAh batériu.

ASUS ZenFone 7
Foto: PhoneArena

ASUS Zenfone 7 však netreba porovnávať s aktuálnymi hviezdami vlajkovej kategórie. Bude podstatne lacnejší a vybavený bežnou obrazovkou. LCD panel s avizovanou uhlopriečkou 6,67” sa nepochváli vyššou obnovovacou frekvenciou ani ultra jemným rozlíšením. Výrobca zachová 60 Hz frekvenciu a FHD+ rozlíšenie.

Na druhú stranu, novinka z dielne ASUS vytiahne z peňaženiek len asi 500 €, čo nie je zlé. Aspoň nie v porovnaní s niektorými súčasnými high-end zariadeniami.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať