360 miliónov dolárov. Toľko Apple zarobil z Fortnite, než ho odstránil z App Store

Apple z Fortnite zarobil úctyhodných 360 miliónov dolárov, čo znamená, že celkovo doň hráči vrazili až 1,2 miliardy dolárov.

Štúdio Epic Games do svojej populárnej hry Fortnite nedávno implementovalo patch, ktorý so sebou priniesol nový platobný systém. Je tu však háčik. Vďaka tomuto systému sa totiž Epic dokázal vyhnúť plateniu odvodov o výške 30 % (z mikrotransakcií), ktoré by inak smerovali priamo do vrecka Apple. To sa gigantovi, pochopiteľne, nepáčilo, a tak hru v momente odstránil zo svojho online obchodu. Krátko na to sa k nemu pridal aj Google.

Epic reagoval “pozoruhodne” pohotovo a na Apple i Google podal žalobu. Ich konanie označil ako monopolistické. Viac sme sa tejto téme venovali v samostatnom článku.

Fortnite si však pred vznikom celej tejto situácie v App Store pobudol nejaký ten piatok. Počas svojho pobytu poctivo odvádzal požadované odvody, čo znamená, že americkému gigantovi dokázal zarobiť skutočne nemalú čiastku. Reč je o stovkách miliónov dolárov.

360-miliónový zárobok

Apple z Fortnite zarobil úctyhodných 360 miliónov dolárov, čo znamená, že celkovo do hry užívatelia vrazili až 1,2 miliardy dolárov. Ešte než opustila App Store, tešila sa približne 133 miliónom stiahnutí, píše Android Authority.

TIP REDAKCIE
Galaxy S22: Akými fotoaparátmi vybaví Samsung svoje nové vlajkové lode?

Čo sa týka posledných 30 dní, podľa SensorTower dokázal titul zarobiť 43,4 milióna dolárov a dosiahol takmer 2,5 milióna stiahnutí.

V prípade Play Store sú čísla o čosi nižšie, nakoľko sa doň Fortnite dopracoval až v apríli. V tomto prípade sa tešil zárobku o výške 10 miliónov a približne 11 miliónom stiahnutí. Za posledný mesiac zarobil 3,3 milióna dolárov a nadobudol 2 milióny stiahnutí.

Fortnite sa chce vyhnúť poplatkom

Nie je žiadnym tajomstvom, že štúdio Epic Games už dlhší čas špekuluje nad spôsobom, ako sa vyhnúť poplatkom za umiestnenie hry v online obchodoch. Že by bol toto práve ten spôsob?

Nikto nevie, ako sa celá situácia vyvinie. Apple a Google chcú byť zaplatení, Fortnite však platiť nechce. Ako to celé dopadne nám zrejme prezradí až súd.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať