Perfektná správa: 3 veľké aktualizácie Androidu vraj získajú aj niektoré Galaxy A smartfóny

Výrobca uvažuje nad troma veľkými aktualizáciami Androidu aj pre výkonnejšie modely z radu Galaxy A, ktoré debutovali po S10.

0
Galaxy A90 5G
Foto: Samsung

Nedávno sme vás prostredníctvom jedného z našich článkov informovali, že Samsung pre svoje nové vlajkové lode, resp. všetky špičkové modely od S10 (vrátane), plánuje až tri veľké aktualizácie operačného systému Android. Išlo o skutočne skvelú správu, ktorá potešila nemálo užívateľov.

Samsung však s príjemnými novinkami nekončí. Ako upozornila publikácia Android Authority, spoločnosť údajne uvažuje nad troma veľkými aktualizáciami Androidu aj pre výkonnejšie modely z radu Galaxy A, ktoré debutovali po S10.

Konkrétne sa v tomto ohľade zatiaľ spomínajú modely A90 a A81. Ďalšou dobrou správou je, že nové pravidlo sa nemusí vzťahovať len na nové smartfóny, ale aj nové tablety (taktiež novšie ako séria S10).

Musíme však opäť poznamenať, že spoločnosť sa ešte definitívne nerozhodla. Svoj finálny verdikt údajne zverejní prostredníctvom aplikácie Samsung Members. O približnom dátume a čase, kedy by sa tak mohlo stať, však neinformovala.

Zatiaľ len pre vlajkové lode

Samsung svoje nové pravidlo ohľadom aktualizácií Androidu pôvodne predstavil počas podujatia Galaxy Unpacked. Spočiatku to vyzeralo, že bude platiť aj pre rad S9, no neskôr bolo objasnené, že platí len pre vlajkové lode od série S10 vyššie.

Aby sme boli konkrétnejší, aktuálne má nárok na tri aktualizácie operačného systému rad S10, Note10, S20 a taktiež čerstvo predstavené zariadenia zo série Note20.