Z 0 % na 100 % za 15 minút: Na trh prichádza 120 W nabíjačka!

Čínska spoločnosť IQOO (Vivo) dnes ráno predstavila pokrokovú technológiu nabíjania. Oznámila totiž, že ich nabíjačka s výkonom 120 W.

Čínska spoločnosť IQOO (Vivo) dnes ráno predstavila pokrokovú technológiu nabíjania. Oznámila totiž, že ich nabíjačka s výkonom 120 W, ktorú spoločnosť nazvala FlashCharge, vstupuje do hromadnej výroby a už čoskoro bude dostupná všetkým záujemcom.

Podobný krok sa chystá spraviť aj známy výrobca OPPO, ktorý okrem iného stojí aj za OnePlus. Jeho inžinieri totiž pripravili SuperVOOC nabíjačku schopnú smartfón nabíjať 125 W výkonom.

Prvý smartfón schopný poňať tak vysoký výkon nabíjačky by mal podľa IQOO prísť už tento august. Momentálne nie je isté či bude dostupný len pre čínsky trh, no dá sa to predpokladať.

Najrýchlejšie sa nabíjajúci smartfón spoločnosti, QIOO 3 5G, ponúka „len“ 55 W nabíjačku, ktorá dokáže za 15 minút batériu doplniť z 0 % na 50 %. Nová 120 W SuperFlash technológia dokáže za rovnakých 15 minút nabiť batériu z 0 % na 100 %. Krátke 5-minútové nabíjanie batériu doplní na ohromných 50 %.

TIP REDAKCIE
Najpoužívanejšie emotikony roka 2021? Rehot a srdiečka

O tom, že na podobne šialenej technológii pracujú aj ďalší výrobcovia vieme minimálne v prípade Xiaomi. Ten má ponúknuť podporu pre 100 W výkon. Ďalší výrobcovia nateraz ostávajú ticho.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať