Vyzerá ako z iného sveta: Xiaomi si necháva patentovať ďalší futuristický smartfón

Xiaomi prekvapuje ďalším patentom na smartfón s futuristickým dizajnom. Toto označenie získal vďaka rozľahlému displeju, ktorý pokrýva všetky jeho strany.

Spoločnosť Xiaomi prekvapuje ďalším patentom na smartfón s futuristickým dizajnom. Toto označenie získal vďaka obrovskému displeju, ktorý pokrýva všetky jeho strany. Téme sa venuje server Android Beat.

Dizajn tohto záhadného smartfónu značne pripomína Mi Mix Alpha, ktorý sa vyznačuje skutočne šialeným 180,6-percentným pomerom voči telu.

V prípade Mi Mix Alpha tak displej pokrýval takmer celú vonkajšiu plochu smartfónu, pričom fotoaparáty poputovali na úzky panel nachádzajúci sa na zadnej strane.

Tentokrát to spoločnosť s fotoaparátom vyriešila inak. Ako môžete vidieť na snímkach nižšie, pre priam neuveriteľne gigantický fotoaparát je vyhradená menšia polovica zadnej strany.

via Android Beat

Pokrývajú ho dva displeje

Všetky strany záhadného smartfónu sú pokryté displejom. Keď sa však pozrieme pozorne, môžeme si všimnúť, že smartfón ponúka nie jeden, ale dva displeje, pričom hlavný pokrýva celú prednú plochu a bočné hrany. Sekundárny panel nájdeme vzadu pod fotoaparátom.

TIP REDAKCIE
Prekvapivé výsledky: Android 11 nie je najrozšírenejšou verziou OS od Google
via Android Beat

108 Mpx snímač

Čo sa týka samotného snímača, zdroj uvádza, že ide o 108 Mpx senzor od spoločnosti Samsung, podobný tomu v Mi Mix Alpha či Galaxy S20 Ultra.

V rámci prednej strany si môžeme všimnúť absencie výrezu, čo znamená, že selfie fotoaparát zrejme zaujal svoje miesto pod displejom. Nevylučuje sa však ani možnosť, že hlavný fotoaparát zároveň slúži aj ako selfie fotoaparát.

Celkovo sa toho o smartfóne veľa nevie, no vyzerá to, že okrem iného ponúkne aj podporu 5G sietí či USB-C port.

Nový Mi Mix?

Zatiaľ nie je isté, pod akým názvom (a či vôbec) zariadenie debutuje. Vzhľadom na jeho futuristický dizajn si však dovolíme hádať, že ak niekedy skutočne debutuje, pravdepodobne to bude pod označením Mi Mix.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať