Fortnite Android

Epic Games ustúpil. Hra Fortnite je po 18 mesiacoch dostupná cez Google Play

Pred necelými dvoma rokmi uviedli vývojári z Epic Games pre platformu Android nesmierne populárnu hru Fortnite. Oficiálny priestor pre sťahovanie obsahu však obišli. 

Pred necelými dvoma rokmi uviedli vývojári z Epic Games pre platformu Android nesmierne populárnu hru Fortnite. Oficiálny priestor pre sťahovanie obsahu však obišli. 

Hra Fortnite sa nesťahovala z obchodu Play, ale z Epic Games Store, resp. z oficiálnych stránok vydavateľa. Išlo teda o inštaláciu z neznámeho zdroja, aspoň podľa názvoslovia spoločnosti Google.

Takúto inštaláciu treba v zariadení povoliť s tým, že predstavuje istú úroveň bezpečnostného rizika. Epic Games obchod Play obišiel preto, lebo sa chcel vyhnúť 30 % provízii zo všetkých uskutočnených platieb, ktoré by putovali na účet Google.

fortnite
Fortnite pre Android

Vývojári žiadali od Google výnimku z povinných úhrad, ktorú ale nedostali. Google sa na margo žiadosti vyjadril, že pre všetkých vývojárov, ktorých produkty sa v obchode Play nachádzajú, platia rovnaké podmienky.

Epic Games nakoniec ustúpil a svoju kľúčovú hru uviedol do obchodu Play. Vlastné riešenie malo viac negatív ako pozitív, ako vyplýva z vyjadrenia tvorcov pre server Polygon. Google totižto softvér, ktorý sa dá stiahnuť mimo ekosystému Android, obmedzuje, keďže nad ním nemá kontrolu a môže byť potenciálne nebezpečný.

TIP REDAKCIE
Smartfónom OnePlus 6 skončila softvérová podpora, oznámil výrobca

Vývojári preto mohli mať problém s nadväzovaním obchodných vzťahov s výrobcami a operátormi, hráči zase musia akceptovať upozornenia informujúce o možných bezpečnostných rizikách.

Epic Games ale jednohlasne dodáva, že bude aj naďalej podporovať, aktualizovať a udržiavať existujúcu verziu hry, ktorá sa sťahuje mimo obchodu Google Play.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať