Takto by to malo vyzerať

Prvý smartfón s rolovateľným displejom údajne debutuje už začiatkom budúceho roka

Tento netradičný formát skladacieho zariadenia môže už na začiatku budúceho roka ponúknuť spoločnosť LG. Údajne ho označila ako Project B.

Spoločnosti ako Huawei či Samsung už predstavili niekoľko skladacích smartfónov. Čoskoro sa k nim pridá aj ďalší výrobca, ktorý však tento stále čerstvý trend posunie na novú úroveň. Reč je o smartfóne s rolovateľným displejom.

Ako píše server Android Authority, tento netradičný formát skladacieho zariadenia môže už na začiatku budúceho roka ponúknuť spoločnosť LG. Údajne ho označila ako Project B.

Displej smartfónu bude ohýbateľný viacerými spôsobmi. Vyššie sme uviedli, že užívateľ bude môcť displej zrolovať, no podľa všetkého ho bude možné aj skladať (viď. snímka nižšie).

Asia Time (via Android Authority)

Koncept Project B sme nedávno spracovali v samostatnom článku. Vtedy však išlo len o patent, a teda nebolo isté, či sa vôbec niekedy dopracuje na trh ako použiteľný produkt.

Ako sme však už uviedli vyššie, vyzerá to, že smartfón sa k nám skutočne dopracuje, pričom debutovať by mohol už začiatkom budúceho roku.

Okrem spôsobu skladania však o zariadení nevieme vôbec nič. Na informácie ohľadom jeho výbavy či finálnej ceny tak stále čakáme.

Nečaká nás len Project B

Zdroj uvádza, že spoločnosť má okrem Project B ponúknuť ešte ďalšie dva smartfóny. Konkrétne má ísť o “horizontálny” smartfón s označením Wing a vlajkovú loď schovávajúcu sa pod krycím názvom Rainbow. Obidve zariadenia sú údajne naplánované na rok 2021.