LG si necháva patentovať smartfón so skladacím i rolovateľným displejom

Tak toto tu ešte nebolo.

0
Takto by to malo vyzerať
(FOTO nl.letsgodigital.org)

Za posledný rok sme sa dočkali debutu hneď niekoľkých skladacích smartfónov. Pochádzali od spoločností Huawei, Samsung a Motorola, no podľa všetkého sa táto trojica už čoskoro rozšíri o ďalšieho člena, informuje server Android Authority.

Podľa správy publikácie Asia Time si mal výrobca LG nechať patentovať smartfón, ktorého displej sa bude dať nielen skladať, ale aj rolovať. Ako to asi bude vyzerať, môžete vidieť na snímke nižšie.

Asia Tima (via Android Authority)

Zdroj uvádza, že užívateľ bude môcť vysunúť pravú stranu zariadenia, čím sa z „bežného“ smartfónu stane tablet. Následne má možnosť displej ešte dodatočne ohnúť spôsobom, aby pripomínal notebook.

Ide o doslova šialený koncept, keďže skladacie smartfóny sa ešte stále nachádzajú v relatívne ranom štádiu vývoja. Ak by sa to ale výrobcovi podarilo a smartfón by dokázal pretlačiť na trh, užívateľom by vedel ponúknuť telefón, tablet i menší notebook v jednom jedinom tele.

Stále však zatiaľ ide len o patent, a tak nie je zrejmé, kedy a či vôbec sa tohto skutočne netradičného zariadenia dočkáme.