Galaxy Fold 2 pózuje na renderoch. Mnohých zrejme nepotešia

Úlohu externého displeja môže zohrávať úzky pás.

5
Zdroj: xleaks7/Pigtou - via PhoneArena

Samsung nám už 5. augusta predstaví druhú generáciu svojho pôvodného skladacieho smartfónu. O zariadení, ktoré debutuje ako Galaxy Fold 2, už čo-to vieme, no dostupné informácie sa až doposiaľ týkali predovšetkým špecifikácií.

K dispozícii však konečne máme už aj rendery údajného Galaxy Fold 2, o ktoré sa s nami podelil server Pigtou.

Ako píše web PhoneArena, mnohé veci, ktoré sa užívateľom nepáčili na pôvodnom Galaxy Fold, majú byť v druhej generácii poupravené. To platí aj pre externý displej, ktorý v prípade pôvodného modelu meral len 4,6 palca. Problémom boli aj pomerne veľké rámiky, ktoré citeľne sťažovali vykonávanie mnohých základných úkonov.

Podľa správy publikácie ETNews spred niekoľkých týždňov má Galaxy Fold 2 ponúknuť 6,23-palcový externý displej s rozlíšením 819 x 2 267 pixelov, pomerom strán 24,9 : 9 a obnovovacou frekvenciou 60 Hz.

V prípade hlavnej obrazovky sa máme dočkať 7,7-palcového panelu s rozlíšením 1 689 x 2 213 pixelov a obnovovacou frekveciou 120 Hz. Taktiež sa očakáva, že Samsung použije ultra tenké sklo.

Zlé správy

Tieto špecifikácie znejú skvelo, no máme pre vás aj zlú správu. Ako sme už spomenuli vyššie, smartfón sa konečne objavil už aj na renderoch. Založené majú byť na patentovej prihláške, ktorú si Samsung podal na úrade Svetovej organizácie duševného vlastníctva, skrátene WIPO.

Na snímkach nižšie si môžete všimnúť jasnej „čiastočnej“ absencie spomínaného vonkajšieho displeja. Patent totiž naznačuje, že úlohu vonkajšieho panelu môže zohrávať úzky čierny pás.

Zdroj: xleaks7/Pigtou – via PhoneArena

Ďalej prezrádza, že skladací systém predmetného zariadenia bude podobný tomu v Galaxy Z Flip, pričom jeho interiér má obsahovať batériu s kapacitou 4 365 mAh. Táto informácia súhlasí s nedávnym únikom, ktorý sme podrobne rozobrali v samostatnom článku.

Ide však o rendery založené na patente, preto nemusia odrážať skutočný dizajn finálneho produktu. Ako dôkaz môžeme použiť predikcie informátorov, ktoré v drvivej väčšine prípadov spomínali väčší externý displej so základnou obnovovacou frekvenciou.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy Note 9 má byť dostupný len pár dní po predstavení
via PhoneArena

Zatiaľ si teda nie sme istí, na čom sme. Všetko sa však oficiálne dozvieme už 5. augusta prostredníctvom online predstavenia.