Samsung nechce riskovať, tento rok sa údajne nezúčastní veľtrhu IFA

Juhokórejský výrobca Samsung sa údajne nezúčastní tohtoročného veľtrhu IFA, ktorý sa bude konať od 3. do 5. septembra v Berlíne.

Juhokórejský výrobca Samsung sa údajne nezúčastní tohtoročného veľtrhu IFA, ktorý sa bude konať od 3. do 5. septembra v Berlíne. Dôvodom má byť prevencia proti nákaze koronavírusom, informuje server AndroidPIT.

Tento rok sa už zrušilo viacero veľkých podujatí. Nájsť medzi nimi možno aj MWC (Mobile World Congress) či Google I/O, počas ktorého sa nám mal ukázať ešte stále nepredstavený Pixel 4a.

Za nami je však len polovica roka, čo znamená, že zopár podujatí nás ešte čaká. Jedným z nich je aj veľtrh IFA, ktorý, ako sme už spomenuli v úvode, sa bude konať medzi 3. a 5. septembrom v hlavnom meste Nemecka. Široká verejnosť sa naň však nedostane.

Nestojí to za to

Nie všetko ale pôjde podľa pôvodného plánu. Podľa najnovších zistení to totiž vyzerá, že na ňom bude chýbať jeden z hlavných účastníkov, konkrétne spoločnosť Samsung. Dôvod má byť prostý. Spoločnosť údajne nechce riskovať zdravie svojich zamestnancov.

TIP REDAKCIE
Android 12 po novom získavajú už aj smartfóny OnePlus 9!

Zo strany výrobcu ide o zodpovedné a tým pádom pochopiteľné rozhodnutie. Vyslanie stoviek zamestnancov na jedno podujatie, počas ktorého sa môžu mnohí (alebo aj všetci) nakaziť nebezpečným vírusom, je jednoducho príliš veľký risk.

Samsung nám tak všetky veľké novinky zrejme odhalí už počas podujatia Unpacked, ktoré sa má odštartovať 5. augusta. Konkrétne sa očakáva odhalenie radu Galaxy Note20 či skladacieho smartfónu Galaxy Fold 2.

Nahradia ho iní?

Ako sa samotný veľtrh vysporiada s absenciou výrobcu je zatiaľ otázne. S najväčšou pravdepodobnosťou však uvoľnené miesto poskytne iným spoločnostiam, ako je napríklad Huawei, ktorý sa IFA zúčastňuje pravidelne už niekoľko rokov.

Na záver však musíme podotknúť, že Samsung doposiaľ uvedené informácie nepotvrdil. Na finálny verdikt tak stále čakáme.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať