Pripravovaný čipset Snapdragon 875 má podporovať až 100 W nabíjanie

Spoločnosť Qualcomm má ku koncu tohto roku uviesť na trh novú generáciu svojho vysoko výkonného čipsetu pre vlajkové lode. Známy bude ako Snapdragon 875.

Spoločnosť Qualcomm má ku koncu tohto roku uviesť na trh novú generáciu svojho vysoko výkonného čipsetu pre vlajkové lode. Známy bude ako Snapdragon 875.

Ako píše web GSMArena, čipset má byť predstavený v decembri tohto roku, pričom už nasledujúci kvartál by sa mal objaviť v prvých vlajkových lodiach. Údajne je vyrábaný spoločnosťou TSMC, a to 5 nm procesom. Taktiež sa šepká, že jeho architektúra bude pozostávať z nového hlavného jadra Cortex-X1 a troch vysoko výkonných jadier Cortex-A78.

Jedným z hlavných lákadiel má byť 100 W nabíjanie

Po novom sme však v súvislosti s prichádzajúcim čipom opäť o niečo múdrejší. Známy informátor Digital Chat Station totiž deklaruje, že jedným z hlavných lákadiel Snapdragon 875 bude podpora pre až 100 W nabíjanie.

Nie je to však jediný produkt, ktorý sa nás Qualcomm tento rok chystá. Už tento mesiac by sme sa mali dočkať debutu Snapdragon 865+, vylepšenej verzie Snapdragon 865, ktorej hlavné jadro ponúkne takt až 3.09 GHz. Len pre porovnanie, takt hlavného jadra štandardného modelu dosahuje 2.84 GHz.

TIP REDAKCIE
Nemecko rozkazuje celej EÚ: Nepáči sa mu aplikácia Telegram, chce ju úplne zakázať
snapdragon 865
Iustr. foto.

Vyšší výkon ide ruka v ruke s vyššou cenou

Ako sme už spomenuli vyššie, Snapdragon 875 je vyrábaný 5 nm procesom a obsahuje nové jadrá, čo znamená, že sa môžeme tešiť na ešte špičkovejší výkon. Aby sme boli konkrétnejší, Cortex-X1 sľubuje o 30 % vyšší výkon oproti Cortex-A77, zatiaľ čo v prípade jadier Cortex-A78 môžeme hovoriť o približne 20 % zlepšení. Úlohu grafického čipu má zohrávať Adreno 660.

Špecifikácie síce znejú naozaj famózne, avšak je tu jeden háčik, a to cena. V jednom z našich nedávnych článkov sme vás informovali, že Snapdragon 875 bude v porovnaní so svojím predchodcom citeľne nákladnejší.

Snapdragon 865 výrobcov vyjde na zhruba 160 dolárov. Tohtoročná generácia má byť až o 100 dolárov drahšia, a teda by mohla výrobcov stáť okolo 260 dolárov. Vo výsledku to znamená, že budúcoročné vlajkové lode vybavené čipom Snapdragon 875 síce budú oveľa výkonnejšie, avšak aj značne drahšie.

V tomto momente však zatiaľ ide len o špekulácie, a teda sa situácia môže mať v konečnom dôsledku úplne inak.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať