Pixel 5

Pixel 4a pózuje na ďalších fotografiách: Takto bude vyzerať priamy konkurent iPhone SE!

Pixel 4a bude priamym nástupcom pomerne úspešného Pixel 3a, čo je viac než jasný dôkaz, že pôjde o cenovo dostupnejší smartfón s prémiovými špecifikáciami.

Spoločnosť Google nám má už čoskoro priniesť svoj nový prémiový smartfón strednej triedy. Zariadenie, ktoré debutuje ako Pixel 4a, sa nám síce už ukázalo na niekoľkých snímkach, no tie nikdy nepochádzali z oficiálneho zdroja. To sa ale dnešným dňom mení.

Google Pixel 4a sa totiž konečne objavil aj na oficiálnych renderoch, a to v prostredí Google Store, upozorňuje publikácia 9to5Google.

Môžeme si všimnúť tmavého smartfónu so zeleným tlačidlom, kruhového výrezu so selfie fotoaparátom či samostatným senzorom na zadnej strane, ktorá je tiež domovom pre snímač odtlačkov prstov.

Ako naznačuje samotný názov, Pixel 4a bude priamym nástupcom pomerne úspešného Pixel 3a, čo je viac než jasný dôkaz, že pôjde o cenovo dostupnejší smartfón s prémiovými špecifikáciami.

Zdroj: Google

Čo môžeme očakávať?

Novinka má byť vybavená čipsetom Snapdragon 730 od spoločnosti Qualcomm, 6 GB operačnej pamäte RAM, 128 GB úložiskom a 3 080 mAh batériou s podporou pre 18 W nabíjanie, ktoré bude prebiehať prostredníctvom USB-C portu.

TIP REDAKCIE
One UI 4.0 s Android 12 bude už čoskoro dostupný aj pre Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3

Všetky tieto komponenty sa majú schovávať pod 5,91-palcovým displejom s FHD+ rozlíšením (1 080 x 2 340 pixelov) a základnou obnovovacou frekvenciou.

A ako je v prostredí smartfónov značky Pixel zvykom, novinka bude vybavená špičkovým fotoaparátom, ktorý bude schopný vytvárať tie najkvalitnejšie snímky. Konkrétne je reč o 12 Mpx snímači, do ktorého kompetencie spadá aj schopnosť natáčať 4K videá.

Zatiaľ nie je isté, kedy presne smartfón debutuje, no podľa informátora Jona Prossera by sa nám mal v celej svojej kráse ukázať 3. augusta, čiže o približne dva týždne. Jeho cena sa má pohybovať v rozmedzí od 300 do 400 USD (cca od 264 do 352 EUR).

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať