Spojené štáty tlačia na MediaTek: Výrobca má zredukovať dodávky čipov pre Huawei

Výrobcovi prikazujú, aby obmedzil dodávateľsko-odberateľské vzťahy s Huawei. Dodávky čipsetov mu teda nekážu úplne odstaviť, ale “len” zredukovať.

Spoločnosť Huawei v máji prišla o jedného z významných dodávateľov čipsetov pre svoje produkty, konkrétne o TSMC, a to kvôli sankciám uvaleným zo strany Spojených štátov amerických. Musela sa preto obrátiť na iných výrobcov, ako je napríklad MediaTek.

Ani to sa ale Spojeným štátom priveľmi nepáči, nakoľko výrobcovi prikazujú, aby obmedzil dodávateľsko-odberateľské vzťahy s Huawei. Dodávky čipsetov mu teda nekážu úplne odstaviť, ale “len” zredukovať, informuje server Gizmochina.

Obmedzenie týchto vzťahov má viesť k zníženiu aktivity čínskeho giganta. Procesory mu však môže už čoskoro začať dodávať aj výrobca Qualcomm, ktorý sa aktuálne snaží získať potrebnú licenciu. Podariť sa mu to má v polovici tohto mesiaca, čiže niekedy v priebehu najbližších dní.

MediaTek tvrdenia popiera

Zatiaľ vľak ide o neoficiálne, resp. nepotvrdené informácie. Na oficiálne stanovisko si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Naznačuje to aj vyjadrenie výrobcu MediaTek, ktorý tieto tvrdenia popiera a označil ich za nepodložené.

TIP REDAKCIE
Qualcomm má 5G čipset pre lacnejšie smartfóny. Podporuje 120 Hz displeje aj nahrávanie v 4K HDR

Huawei to aktuálne nemá ľahké, no nadviazanie vzťahov s Qualcomm by mohlo celú situáciu aspoň mierne odľahčiť. Stále je však potrebné, aby výrobca získal spomenutú licenciu.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať