Založenie účtu v mBank rýchlejšie a jednoduchšie: Vďaka mobilnej aplikácii

Všetko vyriešite cez svoj smartfón v pohodlí domova.

0
Zdroj: mBank

mBank spúšťa možnosť založiť si bezplatný účet mKonto ešte rýchlejšie a jednoduchšie. Budúci klienti mBank už nemusia pri otvorení účtu podpisovať zmluvu len osobne v pobočke či prostredníctvom kuriéra. Všetko vyriešia pomocou aplikácie, ktorú si nainštalujú do svojho smartfónu.

Po nainštalovaní mobilnej aplikácie mBank klient vyplní žiadosť o založenie nového účtu – zadá svoje osobné údaje vrátane adresy trvalého pobytu, ktorá musí byť na Slovensku. Po výbere platobnej karty a preferencií k účtu ho aplikácia vyzve, aby odfotil a natočil svoj občiansky preukaz, odfotil samého seba a natočil dve krátke videá podľa inštrukcií. Tento krok slúži na dôsledné overenie totožnosti klienta.

Počas vypĺňania žiadosti má klient možnosť stiahnuť si zmluvu priamo do svojho telefónu a ešte pred podpisom si ju dôkladne prečítať. Podpis zmluvy sa zrealizuje prostredníctvom unikátneho SMS kódu, ktorý klient zadá do aplikácie. Následne sa dokončí overovací proces a klientovi banka v krátkom čase pošle informáciu, že jeho účet je prístupný. Obvykle to je ešte v ten istý alebo najbližší pracovný deň. O všetkých ďalších krokoch bude banka klienta informovať v aplikácii a zmluvu dostane na svoju emailovú adresu.

„mBank ako digitálna banka svojim klientom neustále prináša najnovšie technologické riešenia v oblasti spravovania financií a mobilného bankovníctva. Táto novinka proces založenia si účtu každému klientovi výrazne urýchli, zjednoduší a ušetrí mu množstvo času,“ hovorí Petr Žabža, riaditeľ pre akvizíciu nových klientov mBank.

mBank ako jedna z mála slovenských bánk už od začiatku svojho pôsobenia na slovenskom trhu ponúka svojim klientom založenie a vedenie účtu mKonto úplne zdarma, bez akýchkoľvek podmienok. Výhodou účtu mKonto od mBank je napríklad aj to, že výbery z bankomatov na území Slovenska i v zahraničí vo výške minimálne 70 EUR (alebo ekvivalent cudzej meny) sú bez poplatku a zdarma sú aj všetky prichádzajúce a odchádzajúce platby, trvalé platby a inkasá.

TIP REDAKCIE
Spoznajte okolie Nitry prostredníctvom novej geolokačnej hry a získajte odmenu!

Po založení účtu mKonto môžu klienti banky využívať všetky najnovšie formy spravovania svojich financií prostredníctvom kvalitného internet bankingu či prepracovanej mobilnej aplikácie, vďaka ktorej majú svoje financie neustále pod kontrolou.