Lenovo Legion: Nový smartfón pre hráčov ukazuje krivky na oficiálnych obrázkoch

O pár dní, 22. júla, čaká fanúšikov mobilného hrania veľké divadlo. V tento deň totižto absolvujú premiéru hneď dva výkonné smartfóny, ktoré budú cieliť práve na hráčov hier.

O pár dní, 22. júla, čaká fanúšikov mobilného hrania veľké divadlo. V tento deň totižto absolvujú premiéru hneď dva výkonné smartfóny, ktoré budú cieliť práve na hráčov hier.

Svoj prírastok predstaví spoločnosť Lenovo – smartfón Legion, resp. Legion Pro. Konkurenciu mu v rovnaký deň predstaví ASUS. Pôjde už o tretiu generáciu modelu ROG Phone 3.

Uvidíme, ktorý výrobca si privlastní titul „prvého herného smartfónu na svete s čipsetom Snapdragon 865+”. Výhoda stojí na strane výrobcu Lenovo, keďže ten usporiada predstavenie o pár hodín skôr ako ASUS.

Aj keď bude ASUS ROG Phone 3 určite zaujímavým zariadením, pozornosť si pýta hlavne novinka značky Lenovo. Tá totižto predstaví svoj vôbec prvý smartfón určený hráčov hier.

Vďaka predajcovi jd.com a Weibo účtu Lenovo Legion konečne poriadne vidíme, ako ešte nepredstavená novinka vyzerá. Od bežných smartfónov sa bude totižto v niektorých ohľadoch značne líšiť.

Foto: jd.com

Je tu napríklad 20 Mpx selfie kamera, ktorá sa vysunie z bočnej, nie hornej hrany smartfónu. Väčšina mobilných hier, ako opomenieme tie jednoduchšie, vyžaduje orientáciu zariadenia na šírku. Takéto umiestnenie prednej kamery teda má v prípade herného smartfónu zmysel. Aspoň do určitej miery.

TIP REDAKCIE
6 rokov starý Fairphone 2 dostane aktualizáciu na Android 10
Foto: jd.com

Výrobca presunul aj zadné fotoaparáty. Budú dva (64 + 16 Mpx) a nájdeme ich nižšie, takmer v strede zadnej strany. Hráči určite ocenia štyri dodatočné kapacitné ovládače, ktoré doplnia interakciu prostredníctvom dotykovej obrazovky.

Foto: jd.com

Potvrdené sú aj ďalšie špecifikácie, napríklad 144 Hz obnovovacia frekvencia obrazovky so zatiaľ neznámou uhlopriečkou. Dúfame, že výrobca použije OLED displej. Pod obrazovkou by sa mal nachádzať aj snímač odtlačkov prstov.

Lenovo Legion
Foto: Weibo

Okrem poriadneho displeja je pri takomto type zariadenia dôležitý aj zvuk. Lenovo Legion by mal disponovať najvýkonnejšími reproduktormi spomedzi všetkých smartfónov. Zahanbiť sa očividne nenechá ani nabíjanie, pri ktorom sa skloňuje 90 W výkon.

Okrem výkonného čipsetu Snapdragon 865+ by sme mali dostať aj štedrú porciu pamätí. Kapacity síce nepoznáme, no očakáva sa použitie pokročilejších a rýchlejších pamätí typu LPDDR5 (RAM) a UFS 3.0 (úložisko).

Zatiaľ nám uniká cena a podrobnosti o dostupnosti na jednotlivých trhoch. Lenovo Legion určite nebude „cenovo dostupným” zariadením, výrobca by to však s cenou prestreliť nemusel, pokiaľ by chcel poriadne zavariť konkurencii. ASUS ROG Phone 3 bude náročným súperom.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať