Qualcomm údajne pripravuje Snapdragon 875G, vyrábať ho má Samsung

Do konca roka sa zrejme dočkáme predstavenia ešte (minimálne) jedného špičkového čipsetu, a to Snapdragon 865G. O jeho produkciu sa má starať Samsung.

Spoločnosť Qualcomm nedávno odhalila vylepšenú verziu svojho obľúbeného čipsetu pre vlajkové lode, konkrétne Snapdragon 865+. Ide o vôbec prvý procesor, ktorý presahuje takt 3 GHz.

Do konca roka sa však zrejme dočkáme predstavenia ešte (minimálne) jedného špičkového čipsetu. Ponesie označenie Snapdragon 875G, pričom o jeho produkciu sa údajne môže postarať juhokórejský výrobca Samsung, informuje server PhoneArena.

Vyrábaný má byť 5 nm procesom

Čipset síce má byť predstavený do konca tohto roka, no do zariadení sa zrejme dopracuje až začiatkom toho budúceho. Má byť vyrobený spoločnosťou Samsung, a to 5 nm EUV procesom.

Očakáva sa, že v porovnaní so 7 nm čipsetmi bude o približne 25 % menší, pričom vďaka 5 nm procesu sa má zvýšiť hustota tranzistorov a aj výkon, a to o až 20 %. Jeho základná výbava má taktiež ponúknuť modem Snapdragon X60.

TIP REDAKCIE
Samsung bojuje proti kríze: Za 15 miliárd € chce v Texase postaviť továreň na čipy

Dočkáme sa aj Snapdragon 735G či Snapdragon 435G

Podobne tomu má byť aj v prípade pripravovaného Snapdragon 735G, procesora pre strednú triedu, ktorého by sme sa taktiež mali dočkať počas prvej štvrtiny 2021. Zdroj uvádza, že v tom čase by mal dokonca debutovať ešte jeden čipset, a to Snapdragon 435G.

Total
41
Zdieľaní
Total
41
Zdieľať