Režisér filmu John Wick natočil pre Apple video s najnovším iPhone 11 Pro

Ak chcete natáčať so smartfónom tie najkvalitnejšie videá, nie je žiadnym tajomstvom, že túto úlohu najlepšie zvládajú vlajkové lode od Apple.

Ak chcete natáčať so smartfónom tie najkvalitnejšie videá, nie je žiadnym tajomstvom, že túto úlohu najlepšie zvládajú vlajkové lode od Apple.

Perfektné zábery zo smartfónov iPhone výrobca zdieľa na svojich sociálnych sieťach pod hlavičkou „Shot on iPhone“. Neraz si k produkcii privolal známych tvorcov obsahu, fotografov a režisérov.

Najnovšie dielo, video s dĺžkou necelých dvoch minút, zachytáva zimnú guľovačku, ktorá je natočená v štýle akčných filmov. Zaujímavosťou je, že video bolo natočené len smartfónom iPhone 11 Pro.

Na jeho tvorbe sa priamo podieľal režisér David Leitch, ktorý režíroval filmové hity ako John WickDeadpool 2 či Plán úteku. Akčný charakter nového videa od Apple tak neprekvapuje. Je naozaj pôsobivé.

iphone 11 pro
Foto: Apple/YouTube

Aj keď video slúži hlavne ako inšpirácia pre súčasných a budúcich majiteľov nových smartfónov iPhone, nemôžu sa spoliehať na to, že sa im podarí natočiť podobné video. Zábery síce boli zachytené iba smartfónom, no ten pre takýto výsledok nestačí.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Motorola Moto G200 5G: Smartfón s najlepším pomerom ceny a výkonu?

Potrebovať budete niekoľko hercov a komparzistov, mechanické stabilizácie a ďalšie príslušenstvo, vrtuľník alebo dron (úvodná scéna), profesionálnu postprodukciu, odborníka na zvuk a klasifikáciu farieb a starostlivo naplánovanú celkovú produkciu s patričným rozpočtom.

iPhone 11 Pro (Max) označili ako najlepší smartfón pre tvorbu videí aj experti z francúzskeho laboratória DxOMark. Ak si na toto zariadenie robíte zálusk, video nižšie vás bude zaujímať. Za pozornosť stoja aj zábery zo zákulisia natáčania.

https://www.youtube.com/watch?v=cM8DcCoZulw

https://www.youtube.com/watch?v=MAJwbyu-2mE

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať