Tesla Model 3

Elon Musk: Naše elektromobily sú príliš drahé, musíme ponúknuť aj lacnejšie modely

Počas rozhovoru s investormi sa Elon Musk rozrozprával o cenách elektromobilov, ktoré sú podľa neho stále príliš vysoké a pre mnohých ľudí nedostupné.

Počas rozhovoru s investormi sa Elon Musk rozrozprával o cenách elektromobilov, ktoré sú podľa neho stále príliš vysoké a pre mnohých ľudí nedostupné. Automobilka síce predstavila Model 3, ktorý patrí medzi tie dostupnejšie elektromobily, stále to však nie je dosť lacné.

Je veľmi dôležité vyrobiť elektromobil, ktorý je finančne dostupný. Jedna z vecí, ktoré ma momentálne trápia najviac, je fakt, že autá, ktoré vyrábame teraz, nie sú dosť lacné. Musíme to napraviť,povedal Musk v rozhovore.

Musk samozrejme nepovedal presný dátum, kedy by malo dôjsť k predstaveniu a nepovedal ani to, kde by sa malo začať predávať. Nedávno však odpovedal na tweet, v ktorom sa ho jeden z fanúšikov pýtal na menšie vozidlo.

Model Y je stále príliš veľký pre niektoré mestá v Európe. Čo tak menší hatchback na európsky štýl?“ opýtal sa. „Pravdepodobne dobrý nápad pre navrhnutie a výrobu v Nemecku,odpovedal Musk.

TIP REDAKCIE
Spotify vyhovelo Adele a vyplo náhodné prehrávanie skladieb v albumoch

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať