Android 11 nesie interné označenie podľa lahodného dezertu. Je ním Red Velvet Cake

Predošlé verzie systému Android boli vždy známe aj ako lahodné sladkosti či dezerty. Túto tradíciu odštartoval Android 1.5, ktorý niesol označenie Cupcake.

Spoločnosť Google usilovne pracuje na novej verzii svojho obľúbeného operačného systému Android. Známa je ako Android 11, no údajne nesie aj neoficiálne označenie. Na novinku upozornil server Android Central.

Predošlé verzie systému Android boli vždy známe aj ako lahodné sladkosti či dezerty. Túto tradíciu odštartoval Android 1.5, ktorý niesol označenie Cupcake. Krátko na to Google pokračoval verziou 2.0, ktorá bola neoficiálne známa ako Eclair, čo je veľmi chutná plnená trubička. Jedinou výnimkou je Android 10. K tejto verzii Google nepriradil žiadne interné označenie.

@Pexels

Red Velvet Cake

Je radostné vidieť, že sa Google opäť vrátil ku svojej zaužívanej tradícii. A podľa akej sladkosti bude pomenovaná tohtoročná verzia? Keďže je na rade písmeno R, spoločnosť sa rozhodla pre RVC, čo je skratka pre Red Velvet Cake. Toto označenie však nebude oficiálne. Aktuálne ho používa len Dave Burke a jeho tím.

TIP REDAKCIE
Tínedžer pomocou SIM swappingu ukradol vyše 32 miliónov € v kryptomenách

Burke taktiež odhalil, že ešte do konca leta, presnejšie počas najbližších 4 až 6 týždňov, sa Android 11 dočká hŕstky čerstvých noviniek a vylepšení, vďaka ktorým bude operačný systém ešte spoľahlivejší a najmä príjemnejší na používanie.

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať