Xiaomi má pracovať na Mi 10 Pro+: Ponúkne 65 W nabíjanie, 120 Hz displej a nový 100 Mpx snímač

Nedávno sme vás informovali ohľadom výbavy pokračovania radu Mi Mix, teraz sa dozvedáme prvé základné informácie ohľadom vylepšenej verzie Mi 10 Pro.

Spoločnosť Xiaomi môže v tejto chvíli pracovať hneď na dvoch špičkových smartfónoch. Nedávno sme vás informovali ohľadom výbavy, ktorá má byť súčasťou pokračovania radu Mi Mix, teraz sa dozvedáme prvé základné informácie ohľadom vylepšenej verzie Mi 10 Pro, Mi 10 Pro+.

Ako píše server Gizmochina, informácie vyplývajúce z čerstvo zverejneného plagátu naznačujú, že údajný Mi 10 Pro+ ponúkne až 65 W drôtové a 40 W bezdrôtové nabíjanie. Pre porovnanie, štandardný Mi 10 Pro podporuje “len” 50 W nabíjanie. Zariadenie má byť taktiež vybavené novým snímačom s rozlíšením rovných 100 Mpx a možnosťou 12-násobného optického priblíženia.

Okrem batérie môže interiér špičkovej vlajkovej lode obsahovať čipset Snapdragon 865 od spoločnosti Qualcomm a 16 GB operačnej pamäte RAM. Toto všetko sa bude schovávať za rozľahlým displejom s obnovovacou frekvenciou 120 Hz.

Uvedené informácie však nepochádzajú priamo od spoločnosti, a teda ich zatiaľ nemôžeme považovať za oficiálne. Ak však Xiaomi skutočne pripravuje vylepšený variant svojej aktuálne najvýkonnejšej vlajkovej lode, zrejme na jej oznámenie už nebudeme čakať pridlho.

TIP REDAKCIE
Vedci prichádzajú so žuvačkou, ktorá môže pomôcť v obmedzení šírenia koronavírusu

Cena môže prekračovať 1 000 €

Veľmi dôležitým faktorom, predovšetkým v tomto nepriaznivom období, bude predajná cena. Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro na európskom trhu štartujú na hraniciach 799 € a 999 €, čo nie je zrovna málo. Výkonnejší Mi 10 Pro+ sa tak po debute bude s najväčšou pravdepodobnosťou predávať za viac ako 1 000 €, teda ak k nám niekedy vôbec dorazí. Aj v tomto smere však zatiaľ ide len o špekulácie.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať