samsung

FOTO: Toto sú hodinky Samsung Galaxy Watch 3, poznáme aj ďalšie informácie

Nová generácia inteligentných hodiniek spoločnosti Samsung, ktorá ponesie označenie Galaxy Watch 3, by mala byť predstavená v priebehu budúceho mesiaca.

Nová generácia inteligentných hodiniek spoločnosti Samsung, ktorá ponesie označenie Galaxy Watch 3, by mala byť predstavená v priebehu budúceho mesiaca. Ako býva zvykom, s blížiacou sa premiérou preniká na verejnosť čoraz viac presnejších informácií.

Už vieme, že hodinky Samsung Galaxy Watch 3 budú vybavené otočnou mechanickou lunetou po vzore pôvodných modelov predstavených ešte v auguste roku 2018.

Ďalšie nové podrobnosti opäť prináša dobre informovaný web Sammobile.

Verzia hodiniek pre útlejšie zápästia bude využívať 1,2-palcový AMOLED displej pri celkových rozmeroch tela 41 x 42,5 x 11,3 milimetrov. Väčší typ, o rozmeroch 45 x 46,2 x 11,1 mm, dostane 1,4-palcový AMOLED displej. Obrazovky ochráni odolné sklo Gorilla Glass DX.

Obe verzie odolajú vonkajším vplyvom na úrovni armádnej normy MIL-STD-810G. Samozrejmosťou je vodotesnosť 5ATM, resp. odolnosť voči vode a prachu IP68. Telo hodiniek bude vyhotovené z nehrdzavejúcej ocele alebo z titánu.

Počíta sa s WiFi a LTE verziou, prirodzene s GPS, NFC, Bluetooth, 8 GB internou a 1 GB operačnou pamäťou, ktorá bude musieť stačiť operačnému systému Tizen vo verzii 5.5. Snímanie srdcovej frekvencie zabezpečí 8 citlivých svetelných senzorov, ktoré si poradia aj s monitorovaním EKG.

Prítomný bude určite akcelerometer, barometer, výškomer a gyroskop.

Opäť bez EKG

Treba sa však pripraviť na to, že EKG nebude v našich končinách dostupné. Aspoň nie zo začiatku. Športovo ladené hodinky Galaxy Watch Active 2 majú funkciu EKG momentálne povolenú len v domovskej krajine výrobcu v Južnej Kórei.

TIP REDAKCIE
POZOR: Google od júla spoplatní službu, ktorá bola dlhé roky zadarmo

Do tela hodiniek sa vmestia batérie s kapacitami 247 mAh a 340 mAh. Kapacity sú teda rovnaké ako v hodinkách Galaxy Watch Active 2. Minimálne väčšie prevedenie by nemalo mať problém s dostatočne dlhou výdržou na jedno nabitie aj pri maximálnej záťaži.

Škoda, že sme sa zatiaľ nič nedozvedeli o nových softvérových funkciách, ktoré sú nemenej podstatné. Tieto informácie sú dôležité aj pre používateľov súčasných hodiniek od Samsungu, keďže im budú časom doručené formou softvérovej aktualizácie. Minimálne časť z nich.

samsung
Zdroj: Sammobile
Galaxy Watch 3
Zdroj: Sammobile

Čo dizajn? Žiadna revolúcia sa konať nebude, no tú ani nikto neočakával. Otočná luneta bude o málo užšia ako pri pôvodných verziách hodiniek z roku 2018. Zaujímavosťou je, že menší model má lunetu s ozubením, zatiaľ čo väčší model s hladkým okrajom.

Prítomný je aj minútový číselník alebo dve tlačidlá na pravej strane, ktoré zmenili tvar z podlhovastého na okrúhly. Tipujeme, že hodinkám sadnú remienky z predchádzajúcich modelov s univerzálnym mechanizmom uchopenia a šírkou 20 a 22 milimetrov.

Okrem softvérových funkcií nepoznáme ani maloobchodnú cenu. Zrejme však o niečo vzrastie.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať