Toto majú byť špecifikácie 4G variantu LG Velvet. Vraj bude lacnejší, no nie oveľa

Stáť môže okolo 640 €.

1
Foto: LG

Spoločnosť LG nedávno predstavila svoj nový smartfón s názvom LG Velvet. Ide o prémiový model strednej triedy, ktorý aktuálne mieri už aj k nám. Predávať sa však bude za pomerne mastnú sumu, ktorá môže siahať do výšky až 800 eur.

Výrobca však údajne môže pracovať na lacnejšom variante LG Velvet. Doraziť má bez podpory pre 5G konektivitu a s mierne odlišnými špecifikáciami, píše server Android Beat.

Má byť o pätinu lacnejší ako štandardný model

Špekuluje sa, že možná 4G verzia LG Velvet bude o približne 20 % lacnejšia ako štandardný model. Jej základná výbava má obsahovať čipset Snapdragon 845, ktorý bol súčasťou výbavy vlajkových lodí spred dvoch rokov. Jeho výkon sa dá prirovnať k Snapdragon 765G, ktorý poháňa aktuálny LG Velvet, avšak zostava Snapdragon 845 obsahuje kvalitnejší grafický čip, čo zo 4G variantu robí lákavejšiu voľbu pre hráčov.

Ostatne sa hovorí o prítomnosti 4 300 mAh batérie s podporou pre rýchle nabíjanie, 6 GB operačnej pamäte RAM a 128 GB interného úložiska. Prednú stranu má pokrývať 6,8-palcový OLED displej s výrezom pre 16 Mpx selfie fotoaparát.

Zadnú stranu má obývať zostava 3 snímačov na čele so 48 Mpx hlavným senzorom. Asistovať mu bude 8 Mpx širokouhlý a 5 Mpx hĺbkový objektív.

Kedy dorazí a za koľko?

Zatiaľ nemáme k dispozícii žiadne bližšie informácie týkajúce sa možného dátumu vydania a ani dostupnosti. Čo sa týka ceny, ako sme už uviedli vyššie, LG Velvet sa na našom trhu môže predávať za enormných 800 €. Ak by teda cena 4G variantu bola skutočne nižšia o celých 20 %, stáť by mal okolo 640 €.

Všetko je však zatiaľ len predmetom špekulácií. Ak LG na smartfóne skutočne pracuje, očakávame, že sa bližšie informácie na túto tému dozvieme v priebehu najbližších týždňov.