tom hanks

Tom Hanks zažiari vo vojnovej dráme: Greyhound príde na Apple TV+ už budúci mesiac!

Greyhound je názov očakávanej drámy z obdobia 2. svetovej vojny, ktorú si budeme môcť pozrieť už budúci mesiac, presnejšie 10. júla na platforme Apple TV+.

Greyhound je očakávaná dráma z obdobia 2. svetovej vojny, ktorú si budeme môcť pozrieť už budúci mesiac, presnejšie 10. júla na platforme Apple TV+.

Dátum premiéry potvrdila samotná spoločnosť Apple. Hlavnej úlohy sa chopí známy herec Tom Hanks (Most špiónov, Kapitán Phillips). Zahrá si kapitána torpédoborca ​​amerického námorníctva, ktorého úlohou bude chrániť konvoj 37 spojeneckých lodí smerujúcich do Európy.

Na ich palubách sa budú okrem potrebných zásob nachádzať posádky vojenských jednotiek, na ktoré sa odhodlajú poľovať nemecké nacistické ponorky známe pod označením U-Boat.

O réžiu filmu sa postaral Aaron Schneider (Two Soldiers, Lovci duchov) a scenár napísal sám Tom Hanks podľa románu C.S. Forestera The Good Shepherd.

Foto: Apple

Greyhound je zatiaľ najväčšou investíciou spoločnosti Apple do celovečerného filmu. Práva ju vyšli na 70 miliónov dolárov, píše Engadget. Film mal prísť do kín pod hlavičkou Sony Pictures, no pandémia spôsobená novým koronavírusom, ktorá na niekoľko týždňov zatvorila kiná po celom svete, tieto plány narušila.

TIP REDAKCIE
Nemci budú do konca zimy očkovaní, prekonaní alebo mŕtvi, prehlásil miestny minister zdravotníctva

Práva na film od Sony Pictures nakoniec získala spoločnosť Apple. Kalifornská spoločnosť má dosť prostriedkov na to, aby dokázala konkurovať ostrieľaným hráčom akým je Netflix, ale aj Amazon Prime Video.

Služba Apple TV+ stojí 4,99 eur mesačne. Vyskúšať sa dá na 7 dní bezplatne. Každý, kto si od Apple kúpi nové zariadenie, napríklad iPhone alebo iPad, ju môže využívať bezplatne až po dobu jedného roka.

A čo nás teda 10. júla čaká? Pozrite si oficiálny trailer.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať