Štýlový LG Velvet prichádza do Európy, lacný zrejme nebude

Spoločnosť LG predstavila začiatkom mesiaca nový model smartfónu vyššej strednej triedy, ktorý má úplne nové označenie, štýlový dizajn a pomerne slušnú výbavu. 

Spoločnosť LG predstavila začiatkom mesiaca nový model smartfónu vyššej strednej triedy, ktorý má úplne nové označenie, štýlový dizajn a pomerne slušnú výbavu. 

LG Velvet je zatiaľ dostupný len na juhokórejskom trhu, čo sa však pomaly mení. Novinka už figuruje na oficiálnych stránkach výrobcu v Taliansku. Predaj sa ešte len pripravuje, keďže výrobca zatiaľ neprezradil cenu určenú pre európsky trh.

Už teraz ale môžeme odhadovať, že nepôjde o lacnú záležitosť. Po prepočítaní pôvodnej juhokórejskej ceny sme sa dostali na sumu 680 eur. Ak zohľadníme daň a ďalšie náklady spojené s distribúciou na európskych trhoch, pokojne môžeme skončiť aj na cene pohybujúcej sa okolo 800 eur.

Foto: LG

Smartfóny od LG už dávno nepatria medzi najpredávanejšie. Model Velvet ale pôsobí obstojne. Má 6,8-palcový FHD+ OLED displej s malým zárezom v hornej časti, jeden z najnovších čipsetov Snapdragon 765G, 8/128 GB pamäte, 4300 mAh batériu s rýchlym nabíjaním alebo odolnosť IP68 a MIL-STD-810G.

TIP REDAKCIE
RuStore: Rusko má vlastný obchod s aplikáciami, slúži ako náhrada za Google Play Store

Foto schopnosti zastupuje hlavný 48 Mpx snímač obrazu, 8 Mpx senzor pre širokouhlé fotografie a portrétový 5 Mpx snímač hĺbky. Samozrejmosťou je operačný systém Android 10 alebo podpora pre dotykové pero a príslušenstvo Dual Screen.

Na informáciu o prípadnej dostupnosti a cene na slovenskom trhu musíme čakať.