huawei telefony

Slováci prestávajú kupovať Huawei: V rebríčku predajnosti sa posúvajú čoraz nižšie

Huawei to mal ešte pred pár rokmi našliapnuté na svetovú jednotku v smartfónoch.

Huawei to mal ešte pred pár rokmi našliapnuté na svetovú jednotku v smartfónoch. Potom však zaúradovala americká vláda a čínsky výrobca sa zo dňa na deň ocitol bez licencie používať Google Play a Google služby. To výrazne skomplikovalo predajnosť smartfónov. Badateľné je to už aj na Slovensku.

Pekným príkladom je rebríček najpredávanejších smartfónov, ktoré každý mesiac uverejňujú najväčší operátori. V tom najnovšom od operátora Telekom je jasne badať, že Huawei Slováci prestávajú kupovať. Volia radšej osvedčený Samsung alebo čínske Xiaomi.

Namiesto Huawei Xiaomi

Huawei zariadenia sa v rebríčku TOP 10 umiestnili len dvakrát a aj to len na 6. a poslednej 10. priečke. Na šiestom mieste skončil Huawei P Smart 2019 s Google službami a na desiatom mieste Huawei P30 lite, ktorý taktiež ponúka Google služby.

TIP REDAKCIE
Xiaomi Mi Band 5 OFICIÁLNE: 1,2“ OLED displej, NFC a magnetické nabíjanie

Zaujímavým faktom poklesu predajov Huawei zariadení je stúpajúca tendencia zariadení od Xiaomi. Na skvelom druhom mieste sa umiestnil model Xiaomi Redmi Note 8, ktorý na túto pozíciu vystrelil zo 6., ktoré obsadil minulý mesiac. Nižšie nájdete celý rebríček. Číslo v zátvorke značí pozíciu daného modelu minulý mesiac.

  1. Samsung Galaxy A71 (3.)
  2. Xiaomi Redmi Note 8T (6.)
  3. Samsung GALAXY A20e (1.)
  4. Samsung GALAXY A40 (5.)
  5. Samsung Galaxy A51 (N/A)
  6. Huawei P Smart 2019 (4.)
  7. Apple iPhone SE (11.)
  8. Samsung Galaxy S20 (8.)
  9. Nokia 2.3 (7.)
  10. Huawei P30 lite (2.)
Total
2
Zdieľaní