Redmi Note 8

Redmi Note 8: Xiaomi hlási po troch mesiacoch 10 miliónov predaných kusov

Xiaomi vie stále zaujať v segmente strednej triedy, ktorú už dlhodobo reprezentuje séria zariadení Redmi Note. Aj keď už je Redmi samostatnou značkou, stále patrí Xiaomi.

Xiaomi vie stále zaujať v segmente strednej triedy, ktorú už dlhodobo reprezentuje séria zariadení Redmi Note. Aj keď už je Redmi samostatnou značkou, stále patrí Xiaomi.

Redmi Note 8 a Note 8 Pro boli predstavené koncom augusta. Lepšie vybavený model vtedy zaujal 64 Mpx fotoaparátom, ktorý bol v smartfóne použitý vôbec po prvýkrát. Obe zariadenia spadajú do cenovo dostupnej kategórie, napriek tomu však zákazníkom ponúkajú veľké batérie, rozmerné obrazovky a dostatok pamätí.

U nás sa smartfóny predávajú za cenu približne od 180 do 230 eur v závislosti od prevedenia. Ceny na domácom trhu v Číne sú tradične ešte nižšie.

Výrobca sa na sociálnej sieti Weibo teraz pochválil, že sa mu podarilo predať 10 miliónov kusov smartfónov, a to len po troch mesiacoch od predstavenia. Predchádzajúce generácie Redmi Note 7 potrebovali na dosiahnutie takéhoto míľnika 4 mesiace.

TIP REDAKCIE
POZOR: V obchode Google Play sa má nachádzať viac ako 200 škodlivých aplikácií!
Weibo
Foto: Weibo

Informácia o trhovom úspechu prichádza s ďalšími dvomi oznámeniami. Prvé je pre nás nepodstatné. Výrobca pri aktuálnej príležitosti znížil cenu smartfónov Redmi Note 8 v konfigurácii so 6 GB operačnou pamäťou a 128 GB úložiskom. Dočasná ponuka je ale k dispozícii len v Číne.

Druhé oznámenie sa týka nových modelov Redmi K30 a Redmi K30 Pro, ktoré budú predstavené v priebehu zajtrajšieho dňa. Druhý menovaný typ má byť vybavený 5G pripojením. Pôjde tak o prvý 5G smartfón z područia značky Redmi.