Poco F2 Pro si prešiel testom odolnosti, v skúške obstál na výbornú

Na odolnosť stále čerstvého telefónu sa zameral známy YouTuber JerryRigEverything, ktorý si v minulosti podal viacero známych a obľúbených smartfónov.

Pred pár týždňami sme sa dočkali predstavenia nástupcu úspešného Pocophone F1, Poco F2 Pro. Reč je o rebrandovanej verzii Redmi K30 Pro, ktorá je kombináciou špičkového výkonu a až prekvapivo priaznivej ceny. Kvalita dnešných smartfónov sa však neodvíja len od výkonu, ale aj odolnosti. Ani po tejto stránke však telefón od bývalej podznačky Xiaomi nesklamal.

Ako píše web Gizmochina, na odolnosť stále čerstvého telefónu sa zameral známy YouTuber JerryRigEverything, ktorý si v minulosti podal viacero známych a obľúbených smartfónov. A výsledok? Smartfón si počas skúšky viedol veľmi slušne.

Corning Gorilla Glass 5 hovorí za všetko

Začneme tou najdôležitejšou časťou, a to displejom. Keďže sa o ochranu prednej strany stará Corning Gorilla Glass 5, je zrejmé, že aby ste displej poškriabali, museli by ste sa naozaj veľmi snažiť. Slušný je aj výsledok testovania zapaľovačom. Pixely v zasiahnutej oblasti vyblednú v priebehu približne 30 sekúnd, no po krátkom čase sa všetko vráti opäť do poriadku.

TIP REDAKCIE
Apple sa naťahuje s ruskými úradmi, dôvodom sú platby v aplikáciách

Vysúvací fotoaparát nesklamal

Aj keď je displej veľmi dôležitý, stále nie je to jediná podstatná časť telefónu. Poco F2 Pro je totiž vybavený vysúvacím selfie fotoaparátom. A nie je žiadnym tajomstvom, že pohyblivé súčiastky sú vo všeobecnosti náchylnejšie k poškodeniu.

Smartfón však obstál aj v tomto smere. Samotný senzor je umiestnený za zafírovým sklom. Jeho poškriabanie malo na kvalitu fotografií nulový efekt. Vysúvací mechanizmus je taktiež pomerne odolný. Po pár úderoch o stôl síce prestal fungovať, no onedlho sa opäť “spamätal” a fungoval ako predtým.

Vydržal aj ohýbanie

Zadná strana je domovom pre kruhový panel so štvoricou fotoaparátov. Dobrou správou je, že ani v tomto prípade nemalo poškriabanie vplyv na kvalitu fotografií. Smartfón si taktiež prešiel nemilosrdnými pokusmi o ohnutie, no aj tým si dokázal prejsť bez väčších problémov. A aj keď počas testovania vydal pár nepríjemných praskavých zvukov, na displeji či tele nebolo vidno žiadne poškodenie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať