Huawei si necháva patentovať smartfóny s fotoaparátom pod displejom

Pozeráme sa na pripravované vlajkové lode?

3

Čínsky výrobca Huawei si necháva patentovať smartfóny vybavené selfie fotoaparátom umiestneným pod displejom. Po dizajnovej stránke sa podobajú na modely z radov P a Mate, čo znamená, že môže ísť o vlajkové lode. Téme sa venuje server PhoneArena.

Smartfóny, na ktoré upozornil tím z LetsGoDigital, sú vybavené futuristickým displejom so zahnutými bočnými hranami. Ako sme už naznačili vyššie, tento štýl je často asociovaný s vlajkovými loďami od Huawei. Zaujímavosťou je, že na bočných hranách sa nenachádzajú žiadne tlačidlá. Hlavné tlačidlo poputovalo na vrchnú hranu, zatiaľ čo štandardný USB-C port možno nájsť na opačnom konci. Ovládanie hlasitosti bude podľa všetkého prebiehať prostredníctvom gest.

LetsGoDigital (via PhoneArena)

Displej je ohraničený veľmi tenkými rámikmi a nie je domovom pre akýkoľvek typ výrezu. Výrazná je aj absencia mechanizmu pre vysúvací selfie fotoaparát, čo znamená jediné – predný snímač bol presunutý pod displej. Ide o čerstvú technológiu, ktorá by sa mala stať súčasťou špičkových smartfónov ešte tento rok.

LetsGoDigital (via PhoneArena)

Čo s týka zadných fotoaparátov, zariadenie na prvom patente je vybavené pilulkovým panelom s vertikálne zoradenými snímačmi. V prípade druhého patentu hovoríme o kruhovom podklade so senzormi zoradenými do tvaru štvorca.