MediaTek predstavil Helio G25 a Helio G35, čipsety pre lacné herné smartfóny

MediaTek predstavil dva nové čipsety, menovite Helio G25 a Helio G35. Poháňať budú herné smartfóny z nižších cenových kategórií.

Renomovaný výrobca čipov MediaTek predstavil dva nové čipsety, menovite Helio G25 a Helio G35. Poháňať budú herné smartfóny z nižších cenových kategórií, informuje server 9to5Google.

Čipsety sa po výkonnostnej stránke nachádzajú tesne pod modelmi G70, G80, G85 a G90, ktoré sú určené strednú triedu. Keďže ide o čerstvo predstavené novinky, zatiaľ sa nenachádzajú v interiéri žiadneho smartfónu. Spoločnosť však prehlasuje, viacerí “veľkí výrobcovia smartfónov” túto skutočnosť zmenia v priebehu najbližších mesiacov.

Nájdeme ich skôr v prostredí cenovo dostupnejších smartfónov so zameraním na gaming, čo znamená, že ponúkajú priemerné špecifikácie (snímka nižšie) a podporu pre 4G konektivitu.

Zdroj: MediaTek (via 9to5Google)

Procesory sú poháňané jadrami Cortex-A53 s taktami 2 a 2,3 GHz. Zostavu oboch noviniek dopĺňa grafický čip IMG PowerVR GE8320 (650 až 680 MHz). Sú vyrobené 12 nm procesom a vďaka technológii HyperEngine dokážu vášnivým hráčom ponúknuť dlhšiu výdrž batérie.

TIP REDAKCIE
Zmeškali ste zatmenie Mesiaca? Nevadí, celestiálny úkaz zachytil profesionálny fotograf

Novinky prichádzajú krátko po Dimensity 820

Helio G25 a G35 prichádzajú pomerne krátko po predstavení Dimensity 820, 5G čipsetu určeného pre vlajkové lode. Obsahuje štyri vysoko výkonné jadrá Cortex-A76 s taktom 2,6 GHz a 5-jadrový grafický čip Mali G57. Taktiež je vybavený technológiou HyperEngine 2.0, ktorý ponúka podporu pre až 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. O procesore sme vás podrobnejšie informovali prostredníctvom samostatného článku.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať