Spoločnosť MediaTek predstavila Dimensity 820, čipset pre vlajkové lode

Cieľom je lepšia dostupnosť 5G konektivity.

1
MediaTek

Výrobca MediaTek rozšíril svoje portfólio o nový procesor, Dimensity 820. Podľa slov spoločnosti má ísť o čip pre prémiové zariadenia, ktorého cieľom je, aby bola 5G konektivita opäť o niečo dostupnejšia.

Ako píše server Pocketnow, Dimensity 820 sa skladá z 8 jadier, z čoho 4 sú vysoko výkonné jadrá Arm Cortex-A76 s taktom 2,6 GHz. Čipset obsahuje aj 5-jadrový grafický procesor Arm Mali G57 s HyperEngine 2.0, ktorý podporuje až 120 Hz obnovovaciu frekvenciu.

Zostava ďalej obsahuje aj 5G NR modem pre bleskovo rýchlu konektivitu. Zabudnúť nemôžeme ani na prítomnosť technológie CA (5G Carrier Aggregation).

mediatek dimensity 820 1
MediaTek

Dimensity 820 taktiež disponuje technológiou APU 3.0, ktorá ponúka nové možnosti v oblasti AI fotoaparátu. Vyššie spomenutý HyperEngine 2.0 sa stará o lepší výkon a kvalitu pri hraní hier, zatiaľ čo procesor MediaTek Imagiq 5.0 umožňuje podporu pre 4 zadné foťáky.

Dimensity 820 je navrhnutý pre sub-6 GHz 5G siete na území Ázie, Severnej Ameriky a Európy.

Zatiaľ nie je jasné, kedy sa čipset objaví v konkrétnom zariadení, no špekulácie najčastejšie spomínajú druhú polovicu tohto roka.