Je to oficiálne: Spoločnosť OnePlus pripravuje cenovo dostupnú vlajkovú loď

"Aby som to uviedol na pravú mieru, toto nie je pokus o návrat k našim koreňom," tvrdí šéf spoločnosti.

0
OnePlus 8 a 8 Pro

Šéf OnePlus, Pete Lau, oficiálne potvrdil, že jeho spoločnosť pracuje na cenovo dostupnejšom smartfóne, ktorý bude svojím výkonom šliapať na päty vlajkovým lodiam. O téme informuje server TechRadar.

Dlhší čas sa špekulovalo o tom, že OnePlus nám plánuje do konca tohto roka priniesť lacnejší smartfón s prémiovou výbavou. Inými slovami, spoločnosť sa chcela opäť vrátiť ku svojim koreňom, a teda k povesti „zabijaka vlajkových lodí“.

A táto teória sa práve potvrdila, aspoň z väčšej časti. Lau prehlásil, že spoločnosť pripravuje nový rad cenovo dostupnejších smartfónov s výkonom, ktorý by mal dosahovať úrovne vlajkových lodí. Podľa všetkého sa teda nedočkáme len jedného takého zariadenia.

Na detaily bol však skromný. Síce vieme, že smartfón je na ceste k nám, no Lau nám neprezradil nič ohľadom jeho názvu, špecifikácií a ani ceny. V tomto ohľade sa teda budeme musieť ešte nejaký čas spoliehať na špekulácie.

Najskôr v Európe a Indii

Neostali sme však s úplne prázdnymi rukami. Šéf spoločnosti deklaruje, že zatiaľ záhadný smartfón zamieri najskôr do Európy a Indie, pričom v „blízkej budúcnosti“ by sa mali cenovo dostupnejšie telefóny dopracovať aj do Severnej Ameriky.

Vyššie sme naznačili, že nie všetky špekulácie ohľadom pripravovaného smartfónu boli pravdivé. Údajný OnePlus Z totiž mnohí označovali ako prostriedok k návratu do bodu, kde to všetko začalo, teda späť ku koreňom. Lau však veľmi jasne túto hypotézu vyvrátil: „Aby som to uviedol na pravú mieru, toto nie je pokus o návrat k našim koreňom.“

O aké zariadenie teda ide?

Novým smartfónom od OnePlus bude pravdepodobne zariadenie, ktoré sa aktuálne označuje ako OnePlus Z, OnePlus 8 Lite či OnePlus Nord. Dôkazom je nový profil na sieti Instagram, ktorý vznikol v rovnakom čase, kedy boli publikované nové informácie ohľadom prípravovaného smartfónu. Nesie názov OnePlusLiteZThing.

TIP REDAKCIE
OnePlus naznačuje príchod Android 11, takéto zmeny máme očakávať

Je zrejmé, že názov profilu je kombináciou viacerých označení pre smartfóny. Chýba v ňom však označenie „Nord“, čo môže znamenať, že nadchádzajúci telefón nedebutuje pod týmto názvom, preto ho môžeme zo zoznamu možností vyškrtnúť.

Predstavenie môže byť blízko

V tomto momente však prechádzame do oblasti špekulácií a odkláňame sa od oficiálne potvrdených informácií. Kľúčovou správou je, že prémiový cenovo dostupnejší smartfón od OnePlus je skutočne na ceste k nám. Jeho predstavenie by tak mohlo prebehnúť vo veľmi blízkom období.

Aktualizované: Oficiálny profil OnePlus India prostredníctvom siete Twitter naznačil, že pripravovaný smartfón predsa len debutuje ako OnePlus Nord, a to už 10. júla. Príspevok, ktorý môžete vidieť nižšie, bol síce neskôr vymazaný, no na internete sa nikdy nič úplne nestratí.

OnePlus India o OnePlus Nord – Zdroj: Ishan Agarwal (via propakistani.pk)