Android 11 Beta je dostupný aj pre OnePlus 8 a 8 Pro, poslúži hlavne vývojárom

Ako sme predpokladali, do tandemu výrobcov, ktorí umožňujú do vybraných zariadení nainštalovať beta verziu OS Android 11, vstupuje značka OnePlus.

Ako sme predpokladali, do tandemu výrobcov, ktorí umožňujú do vybraných zariadení nainštalovať beta verziu operačného systému Android 11, vstupuje značka OnePlus.

Android 11 Beta je dostupný len pre smartfóny Google Pixel. Výnimkou sú len prvé generácie predstavené ešte v roku 2016. Beta verziu OS Android 11 čoskoro sprístupní aj výrobca Oppo a Xiaomi, konkrétne pre smartfóny Find X2/Find X2 Pro a Mi 10, Mi 10 Pro a Poco X2 Pro.

Android 11 Beta sa dá už teraz nainštalovať do smartfónov OnePlus 8 a 8 Pro. Vlastníci týchto modelov by sa ale zatiaľ mali softvérovej operácii vyhnúť. Dostupnosť novej verzie systému je spojená s niekoľkými komplikáciami.

Android 11 Beta
Foto: Fórum OnePlus

Po inštalácii novej verzie systému nebude fungovať autentifikácia cez rozpoznávanie tváre, digitálna asistencia od Google, neuskutočníte video hovory, v užívateľskom prostredí môžu chýbať niektoré prvky, vybrané aplikácie nemusia fungovať správne a potom tu je obvyklá nestabilita a problémy s optimalizáciou.

TIP REDAKCIE
Rusko vyšetruje Netflix, nepáčia sa mu filmy s LGBT tematikou

V najhoršom prípade môže Android 11 Beta smartfóny znefunkčniť. Chýb je teda viac ako dosť. Prečo teda OnePlus beta zostavu OS Android 11 sprístupnil? Určená je hlavne vývojárom aplikácií, ktorí sa chcú pustiť do riešenia kompatibility a podpory svojich aplikácií pre najnovšiu verziu OS Android.

Pre každodenné používanie v bežnej praxi nie je beta verzia OS Android 11 vhodná. Ak ale patríte medzi vývojárov a technicky zdatných používateľov, návod na inštaláciu aj potrebný softvérový balíček nájdete na fóre spoločnosti OnePlus.

V prípade potreby výrobca umožňuje aj spätnú inštaláciu pôvodnej verzie OS Android 10.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať