Poriadna dávka nostalgie: Counter-Strike 1.6 si môžete po novom zahrať rovno vo vašom prehliadači

Counter-Strike 1.6 stále žije a v blízkom období sa to zrejme nezmení. Hru si môžete stále zahrať, po novom dokonca aj bez potreby sťahovania či inštalácie.

Asi každý jeden milovník FPS hier s radosťou spomína na éru Counter-Strike. Aj keď titul debutoval ešte v roku 2000 ako modifikácia legendárneho Half-Life, mnohí si ho v pozmenených podobách pripomínajú dodnes.

Counter-Strike 1.6 však stále žije a v blízkom období sa to zrejme nezmení. Ako píše server TechSpot, hru si môžete stále zahrať, po novom dokonca aj bez potreby sťahovania či inštalácie, a to na tejto stránke.

Správne. K hraniu pôvodného titulu vám teraz postačí prehliadač. Po navštívení stránky, na ktorú sme vás odkázali v predošlom odstavci, sa vám zobrazí zoznam všetkých dostupných serverov. K dispozícii máte aj výber oblastí či typy hier.

Následne vám stačí už len vybrať si server a pripojiť sa naň. Keď tak učiníte, zobrazí sa načítavanie, pod ktorým nájdete stručný prehľad ovládania. Musíme podotknúť, že prvé načítavanie trvá trochu dlhšie, no neskôr už je to otázka naozaj len niekoľkých sekúnd.

Servery sú aktuálne dostupné na územiach Ázie, Kanady, Spojených štátov amerických, Brazílie a Európy. V čase písania tohto článku sú v oblasti Európy dostupné len servery z Nemecka a Ruska.

Hru si môžete zahrať už teraz, a to bez akýchkoľvek poplatkov. To však neplatí v prípade, ak by ste si chceli prenajať vlastný server.