iphone-11-pro

Chystajú sa zmeny? iPhone sa vraj zmení na Apple Phone, iOS zas na iPhoneOS

Operačný systém poháňajúci iPhony a donedávna aj tablety iPad, iOS, je tu s nami poriadne dlho. Zmeniť ho chcú na iPhoneOS.

Operačný systém poháňajúci iPhony a donedávna aj tablety iPad, iOS, je tu s nami poriadne dlho. Predstavil ho ešte Steve Jobs, no podľa najnovších informácií je čas na zmenu názvoslovia.

Po minuloročnom predstavení iPadOS, špeciálnej verzie iOS pre väčšie obrazovky, má tento rok Apple pristúpiť aj k zmene názvu samotného iOS na iPhoneOS. Z logického hľadiska to dáva zmysel, spoločnosť tak bude mať dve jasne definované verzie mobilného operačného systému.

Firma však vedie aj ďalšie verzie operačného systému – macOS pre notebooky a počítače a watchOS pre inteligentné hodinky. Na chystanú zmenu upozornilo niekoľko dobre informovaných zdrojov.

Menej pravdepodobná sa zdá zmena pomenovania samotného smartfónu. Niekoľko zdrojov totiž tvrdí, že Apple tento rok zmení iPhone na Apple Phone. Či sa tak naozaj stane sa dozvieme už počas dnešnej tlačovej konferencie WWDC 2020 určenej pre vývojárov.

TIP REDAKCIE
Simulátor farmárčenia má na Steame úspech, prekonal aj Battlefield 2042
Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať