Ak by prišla druhá vlna COVID-19, ľudia by ostali zdrvení. Utrpela by hlavne psychika

Mnohé časti sveta sa pomaly ale isto zviechajú z karanténnych opatrení zavedených proti šíreniu ochorenia COVID-19. Druhá vlna by bola zdrvujúca.

Mnohé časti sveta sa pomaly ale isto zviechajú z karanténnych opatrení zavedených proti šíreniu ochorenia COVID-19. Ak by však prišla prípadná druhá vlna, mnoho ľudí bude čeliť vážnym psychickým problémom.

Myslí si to psychologička Crystal Park z University of Connecticut, ktorá svoje obavy zdieľala so serverom Washington Examiner. Na rozhovor upozornil server VTM.

Myslím, že druhá vlna by bola pre mnoho jedincov zničujúca. Panuje pocit, že sme prešli naozaj desivým a traumatizujúcim obdobím a teraz sme vo fáze znovuotvárania a zotavovania,“ povedala.

Ľudia sa počas núdzového stavu dostali do psychického vypätia často ústiaceho do depresií či úzkostí. Dá sa preto očakávať, že ak by sa koronavírus alebo iný typ podobne rýchlo šíriaceho sa vírusu dostal opäť do celého sveta, psychika mnohých ľudí by dostala ešte tvrdšiu ranu.

TIP REDAKCIE
Šliapne zvedavým firmám na prsty: Firefox Focus je ešte súkromnejší, nová funkcia desí Google aj Facebook

Druhá vlna by bola pre psychiku tvrdšia

Druhá vlna by mohla vyvolať úplne nový a možno ešte hlbší pocit strachu a neistoty. Cítili by sme sa ako by sme boli retraumatizovaní a pravdepodobne by sme boli zúfalejší a beznádejnejší,“ vysvetľuje doktorka Parková.

Ako však VTM upozorňuje, nie všetci majú na druhú vlnu koronavírusu rovnaký názor. Ako príklad uvádzajú vyjadrenie molekulárnej genetičky Soni Pekovej, ktorá si myslí, že COVID-19 do Vianoc zmizne úplne nielen u nás, ale aj vo svete.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať