Xiaomi môže pracovať na skladacom smartfóne v štýle Mate Xs od Huawei

Okrem LG si patent na nový skladací smartfón podáva aj čínsky gigant Xiaomi. Produkt svojím dizajnom do veľkej miery pripomína Mate Xs od Huawei.

Okrem LG si patent na nový skladací smartfón podáva aj čínsky gigant Xiaomi. Produkt svojím dizajnom do veľkej miery pripomína Mate Xs od spoločnosti Huawei, píše server Gizmochina.

Môžeme si všimnúť, že displej zariadenia sa skladá smerom von, pričom v rozloženom stave ho z pravej strany ohraničuje výrazný rámik. V zloženom stave je celá predná strana pokrytá displejom, zatiaľ čo z tej zadnej si časť privlastňuje podlhovastý panel s fotoaparátmi. Po dizajnovej stránke sa teda zariadenie do značnej miery podobá na Mate Xs, ktorý debutoval skorej tohto roku.

Taktiež musíme poznamenať, že rámiky v oblasti prednej strany vidno len minimálne. Vpravo má užívateľ prístup k hlavnému tlačidlu a k tlačidlám na ovládanie hlasitosti.

LetsGoDigital (via Gizmochina)

Spomenutý podlhovastý panel nachádzajúci sa na zadnej strane je domovom pre zostavu štyroch fotoaparátov, LED svietidlo, mikrofón a ešte jedno tlačidlo. To môže slúžiť na uvoľnenie displeja, aby ho užívateľ dokázal rozložiť. Inými slovami, tlačidlo podľa všetkého plní úlohu poistky. Za zmienku taktiež stojí aj prítomnosť USB-C portu.

TIP REDAKCIE
Hranicu 1 milióna bodov v AnTuTu prekonal ďalší smartfón, tentokrát od Realme

Keďže však ide o patent, nemôžeme si byť úplne istí, či spoločnosť na zariadení niekedy vôbec začne pracovať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať