Apex Legends dorazí na iOS a Android ešte tento rok, potvrdzuje šéf EA

Známy Battle Royale titul Apex Legends sa chystá pre mobilné zariadenia od minulého roka, o čom v máji 2019 informoval jej vydavateľ, Electronic Arts.

Známy Battle Royale titul Apex Legends sa chystá pre mobilné zariadenia od minulého roka, o čom v máji 2019 informoval jej vydavateľ, Electronic Arts.

Nič viac sme sa vtedy nedozvedeli. Teraz sú známe ďalšie podrobnosti prichádzajúce priamo od šéfa EA Andrewa Wilsona. Opäť však ide len o strohé oznámenie, ktoré však hráčov určite poteší.

Generálny riaditeľ Electronic Arts vo videu publikovanom na sociálnej sieti Twitter potvrdzuje, že si Apex Legends zahráme na smartfónoch s operačným systémom iOS a Android ešte v tomto roku. Nie však všetci.

Andrew Wilson spomína „soft launch”, hra bude zo začiatku tým pádom dostupná len pre obmedzený počet hráčov, respektíve sa bude dať stiahnuť len v niektorých vybraných krajinách.

Apex Legends

Nejde o nič nezvyčajné. Tvorcovia hier, ale aj iného softvéru môžu takýmto spôsobom overiť funkčnosť ich diela ešte pred plošným sprístupnením na malej vzorke používateľov. Hráči poskytnú potrebnú spätnú väzbu, na základe ktorej vývojári odstránia prípadné chyby a vylepšia optimalizáciu.

TIP REDAKCIE
ASUS spúšťa veľkú aktualizáciu pre ROG Phone 2: Android 12 sa ale nekoná

Ak sa neobjavia zásadnejšie komplikácie, hra sa dostane ku všetkým záujemcom do niekoľkých týždňov až mesiacov po prvotnom spustení. Apex Legends sa bude musieť v mobilnej sfére popasovať s už dobre etablovanou konkurenciou, hrami ako PUBG Mobile, Call of Duty Mobile a Fortnite.

Početnú skupinu svojich hráčov si istotne nájde. Či však prekoná rekordy, ktoré lámala hra Call of Duty Mobile, môžeme len hádať. Známa strieľačka od vydavateľa Activision zaznamenala za prvý týždeň od uvedenia v obchodoch Apple App Store a Google Play 100 miliónov stiahnutí.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať