AKTUÁLNE: Messenger na Slovensku začal zobrazovať reklamy

Do aplikácie Facebook Messenger prichádzajú reklamy. Facebook tak po niekoľkých rokoch plní sľub a monetizovať začína aj svoju hlavnú komunikačnú platformu.

Do aplikácie Facebook Messenger prichádzajú reklamy. Facebook tak po niekoľkých rokoch plní sľub a monetizovať začína aj svoju hlavnú komunikačnú platformu. Zobrazenie reklám pritom nie je podmienené aktualizáciou aplikácie.

Stane sa tak automaticky, čo naznačuje, že zmena prebieha na strane servera a aplikácia je už na nasadenie reklám vopred pripravená.

Reklamy sa zobrazujú podobne ako jednotlivé konverzácie, vďaka čomu skvele zapadajú do dizajnu aplikácie. To, kde sa reklamy zobrazia nie je fixné. Niektorí ich môžu mať vyššie, iní zas nižšie. Dobrou správou je fakt, že po kliknutí sa vám okamžite nezobrazí webová stránka inzerenta. Zobrazí sa vyskakovacie okienko s ďalšími informáciami, ktoré vám dá možnosť otvoriť spomínaný web.

Reklamy sa postupne rozširujú, nemusíte ich teda mať všetci naraz. My sme ich objavili na Androide aj na iOS. Na desktopovej verzii Messengera zatiaľ (našťastie) chýbajú, no ich nasadenie aj na týchto platformách nie je vylúčené.

TIP REDAKCIE
Čína zaviedla 7-týždňovú karanténu pre posádky nákladných lodí, nariadenia zhoršujú ekonomickú situáciu

Zobrazujú sa reklamy v Messengeri už aj vám? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie!

Total
23
Zdieľaní
Total
23
Zdieľať