chrome

Google po novom odošle výzvu na dvojstupňové overenie do každého prihláseného zariadenia

Ak sa do nového mobilného zariadenia prihlásite svojím Google účtom a máte zapnuté dvojstupňové overenie, čo by ste mali, Google vašu identitu overí jedným z troch spôsobov.

Ak sa do nového mobilného zariadenia prihlásite svojím Google účtom a máte zapnuté dvojstupňové overenie, čo by ste mali, Google vašu identitu overí jedným z troch spôsobov.

Na vaše telefónne číslo môže poslať 6-miestny kód cez SMS, poprípade vám ho prezradí automatizovaná služba prostredníctvom hlasového hovoru. Ďalšiu možnosť predstavuje Bezpečnostný kľúč a takzvaná Výzva od Googlu, ktorá je asi najpohodlnejšia.

Po prihlásení sa do nového zariadenia Google odošle potvrdzujúce upozornenie do telefónu, v ktorom ste aktuálne prihlásený. Prihlásenie do nového zariadenia jednoducho potvrdíte ťuknutím na Áno.

Ak máte podozrenie, že sa vaším Google heslom snaží prihlásiť cudzia osoba, prihlásenie zablokujete ťuknutím na Nie. Výzva od Googlu je užitočným bezpečnostným prvkom, ktorý odporúčame používať.

Google zabezpečené prihlasovanie od 7. júla zjednodušuje, a to tým, že Výzvu odošle do každého vhodného telefónu, v ktorom ste sa prihlásili. To ale nemusí byť ideálne pre tých, ktorí používajú viacero zariadení, respektíve majú vo svojom účte viacero zariadení zaregistrovaných.

TIP REDAKCIE
Tesla predstavila "cyber" štvorkolku pre deti, stojí takmer 2 000 dolárov

Podľa znenia Googlu by sa tým pádom Výzva na prihlásenie mala objaviť na každom z nich. Je však vhodnejšie, aby sa zobrazila len na tom zariadení, ktoré máte momentálne pri sebe alebo ktoré aktuálne meníte za nové zariadenie.

V tomto bode je vhodné, aby ste sa z ostatných zariadení odhlásili. Učiniť tak môžete priamo v nastaveniach svojho účtu Google v časti Vaše zariadenia (TU). Pri konkrétnom zariadení kliknite na kontextové menu (tri bodky) a zvoľte Odhlásiť sa.

Je škoda, že Google už neumožňuje manuálne vypnúť doručovanie Výziev pre vybrané zariadenia bez toho, aby ste sa z nich museli odhlásiť. Väčšina ľudí asi nepoužíva tri alebo štyri aktívne zariadenia, no aj napriek tomu by mohlo byť riešenie elegantnejšie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať