Sú Tesly kvalitné? Na Model 3 počas jazdy odpadol volant. Zabudli ho pripevniť

Tesla je relatívna mladá automobilka, ktorá ešte nemá toľko skúseností ako ostrieľaní výrobcovia automobilov, ktorí začali prvé modely vyrábať ešte v 20. storočí.

Tesla je relatívne mladá automobilka, ktorá ešte nemá toľko skúseností ako ostrieľaní výrobcovia automobilov, ktorí začali prvé modely vyrábať ešte v 20. storočí. Od majiteľov elektromobilov značky Tesla sme už niekoľkokrát počuli príbehy, ktoré by pri tak drahých vozidlách jednoducho nemali vznikať. Ten najnovší? Volant, ktorý sa z pozície uvoľnil počas jazdy.

Informácia pochádza od jedného z majiteľov v britskom Blackpoole, ktorý sa so svojou skúsenosťou zveril serveru New York Post. Elektromobilu, ktorý nemal mať ani mesiac, mal pri cúvaní odpadnúť volant. Stalo sa tak na konci približne 30 kilometrov dlhej jazdy.

Problémy s týmto konkrétnym kusom mali začať ešte v októbri minulého roka. Presne vtedy malo byť doručené majiteľovi, no termín sa posunul na stred marca tohto roka, teda do obdobia, keď začala platiť výnimočná situácia. To majiteľovi neumožnilo cestovať toľko, koľko by chcel. Na Model 3 však aj napriek tomu precestoval približne 500 kilometrov.

TIP REDAKCIE
O elektromobilitu sa zaujíma už aj Dodge, posledné spaľováky vyrobí v roku 2024

Chýbala skrutka

Tesla si vozidlo vyzdvihla a volant následne pripevnila. Podľa hovorcu spoločnosti za uvoľneným volantom stála chýbajúca skrutka. Automobilka momentálne preveruje, kde nastala chyba. Incident si však všimli aj britské úrady pre bezpečnosť pri šoférovaní, ktoré spustili vlastné vyšetrovanie.

Volant sa od zvyšku karosérie uvoľnil kvôli chýbajúcej skrutke.

Určite si však viete predstaviť, že ak by sa podobný incident stal vám, svojmu autu by ste naďalej tak nedôverovali. Čo sa kvality spracovania týka, Tesla nemá najlepšiu povesť. Príkladom sú veľké medzery medzi panelmi, zlé lakovanie a po novom aj volant, ktorý môže kvôli chýbajúcej skrutke jednoducho odpadnúť.

Tesla však nie je jediná. Podobnému problému čelil aj Ford, ktorý v roku 2018 zvolal približne 1,4 milióna vozidiel. Výrobca použil príliš krátku skrutku, ktorá mohla spôsobiť, že sa volant po čase uvoľní. Takmer na vlas rovnaký krok musel spraviť aj kórejský Hyundai, ktorý v roku 2018 zvolal približne 44 000 kusov modelov Santa Fe a Fe Sport.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať