Instagram Lite zmizol z obchodu Google Play. Pripravuje sa úplne nová verzia

V obchode Google Play môžeme nájsť pár aplikácií s prívlastkom Lite, ktoré predstavujú zjednodušené a dátovo menej náročné verzie klasických veľkých aplikácií.

V obchode Google Play môžeme nájsť pár aplikácií s prívlastkom Lite, ktoré predstavujú zjednodušené a dátovo menej náročné verzie klasických veľkých aplikácií.

Lite aplikácie má Google (nazýva ich ako Go aplikácie), Spotify, Twitter a taktiež Facebook. Facebook Lite bol uvedený ešte v roku 2015. V roku 2018 ho nasledoval Messenger Lite a neskôr aj Instagram Lite.

Vďaka takýmto aplikáciám získali prevádzkovatelia služieb nových zákazníkov z menej rozvinutých krajín, ktorí používajú zariadenia nižších tried so skromnejším výkonom. Lite aplikácia ale môže byť zaujímavá aj pre ostatných spotrebiteľov, keďže je väčšinou rýchlejšia a jednoduchšia.

instagram lite
Instagram Lite vyzeral a fungoval takmer ako jeho veľká verzia.

Aplikácia Instagram Lite v našich končinách dostupná nebola. Už sa nedá stiahnuť ani v krajinách, kde pôvodne dostupná bola. Išlo napríklad o Mexiko, Peru, Keňu alebo Filipíny. Podľa informácií portálu TechCrunch bol záujem o aplikáciu na týchto trhoch veľký. Len v Mexiku zaznamenala takmer 4,5 milióna stiahnutí.

Facebook, vlastník Instagramu, ale Lite aplikáciu z obchodov s aplikáciami odstránil s tým, že už nie je podporovaná. Používateľom odporúča stiahnuť plnohodnotnú verziu aplikácie.

Ako však TechCrunch zistil, ide len o dočasné opatrenie. Instagram Lite bol prevádzkovaný len ako test. Vývojári využijú spätnú väzbu pri vývoji úplne novej Lite aplikácie. Nie je ale známe, kedy by mohla byť hotová.

Potešilo by, keby sa dala stiahnuť aj u nás, ako niektoré iné aplikácie určené pre nenáročné zariadenia.

Total
4
Zdieľaní