Sony Xperia 10 ll dostáva európsku cenu. Zmestí sa pod štyri stovky

Stredná trieda s OLED displejom.

0

Japonská spoločnosť Sony predstavila v priebehu februára dvojicu nových smartfónov. Vlajkovú loď Xperia 1 II a strednú triedu Xperia 10 II. Ide o druhé generácie zariadení, čo vyplýva z ich dodatočného označenia (Mark II, resp. Mark Two).

Sony zvykne nové smartfóny predstavovať v predstihu. Na trh sa zväčša dostanú až po niekoľkých týždňoch od oficiálneho predstavenia. Počas premiéry preto výrobca neuvádza cenu, za akú sa budú novinky na jednotlivých trhoch predávať. Zverejňuje ich až neskôr, krátko pred uvedením na trh.

Do predaja pomaly vstupuje novinka zo strednej triedy, model Xperia 10 II. Na vybraných trhoch je už dostupný formou predbežnej objednávky. Sony vo svojej správe uvádza, že sa bude v Európe predávať za 369 €.

Sony Xperia 10 II

Za tieto peniaze zákazník dostane OLED displej, ktorý stále skôr výsadou drahších zariadení. Panel má uhlopriečku 6 palcov, FHD+ rozlíšeniepomer strán 21:9. Ľahké telo (151 gramov) je odolné voči vode a prachu a chráni ho vrstva Gorilla Glass 6.

Zariadenie poháňa čipset Snapdragon 665, 4 GB RAM, 128 GB úložisko a batéria s kapacitou 3 600 mAh. Hlavný 12 Mpx snímač obrazu si poradí aj so 4K videom, pričom vo výbave nechýba ani teleobjektív a objektív s ultra širokým zorným poľom.

Sony Xperia 1 II

Pre náročných zákazníkov a fanúšikov značky Sony je pripravená Sony Xperia 1 II. Cenu tohto zariadenia však stále nepoznáme. Aspoň nie po oficiálnej osi. Do predaja by mala vstúpiť koncom mája. Cenu sa teda dozvieme onedlho.

Inžinieri pri vývoji modelu Xperia 1 II zužitkovali znalosti z vysoko hodnotených fotoaparátov Sony Alpha. Fotoaparát smartfónu poskytne Pro režim snímania nielen pre statické fotky, ale aj pre video.

Predstavenie Sony Xperia 1 II

Užívateľské rozhranie režimov bude inšpirované rozhraním fotoaparátov Sony Alpha. Samozrejmosťou je snímanie do formátu formátu RAW (.DNG), ktorému sa až doteraz výrobca pri svojich mobilných zariadeniach vyhýbal.

TIP REDAKCIE
Unikli fotografie Xiaomi Mi Mix 4? Zariadenie má ponúknuť zakrivený displej s dvoma fotoaparátmi

Ďalšie podrobnosti o zariadení nájdete v článku z predstavenia.