POZOR: Slovákom prichádzajú falošné emaily od Slovenskej sporiteľne. Takto vyzerajú!

Na Slovákov v posledných dňoch začali útočiť neznámi páchatelia, ktorí do tisícov emailových schránok rozoslali falošné emaily.

Na Slovákov v posledných dňoch začali útočiť neznámi páchatelia, ktorí do tisícov emailových schránok rozoslali falošné emaily tváriace sa tak, ako by pochádzali od Slovenskej sporiteľne.

Na prvý pohľad dôveryhodne vyzerajúca správa ľudí nabáda, aby klikli na odkaz, ktorý je s najväčšou pravdepodobnosťou ďalším pokusom o phishing, teda získanie prihlasovacích a ďalších údajov.

Dobrý deň,

Váš bankový prevod bol vrátený. Kliknite sem Ak chcete získať úplnú náhradu, postupujte podľa pokynov,“ píše sa v správe.

Email je odoslaný z domény info@slovenskasporitelna.com, čo na prvý pohľad môže zmiasť mnoho ľudí. Samotný odkaz, na ktorý potom email odkazuje sa taktiež snaží napodobiť produkty banky, presnejšie internetové bankovníctvo George.

Takto vyzerá odkaz, na ktorý email odkazuje. Zdroj: redakcia

Je to podvod, riešime to

Slovenská sporiteľňa zaznamenala podvodné e-maily, ktorými sa podvodníci snažia získať prístupové heslá k elektronickému bankovníctvu klientov,“ informovala TECHBYTE hovorkyňa Slovenskej sporiteľne Marta Cesnaková.

TIP REDAKCIE
Pomáhať a chrániť? Dvaja policajti namiesto lupičov chytali Pokémonov

Upozorňujeme preto klientov, aby boli obozretní a neklikali na linky v podozrivých e-mailoch. Banka nikdy nepožaduje informácie o účtoch, telefónnych číslach, prihlasovacích údajoch, kódoch do služieb elektronického bankovníctva alebo o platobných kartách. www.slsp.sk/phishing

Slovenská sporiteľňa súčasne podniká všetky potrebné kroky aby ochránila peniaze svojich klientov, medzi inými pracuje aj spolu s registrátorom domény na rýchlom znefunkčnení podvodnej stránky,“ zakončila.

Za tip ďakujeme čitateľke Nadi.

Postrehli ste podobný email aj vo vašej emailovej schránke? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie!

Total
201
Zdieľaní
Total
201
Zdieľať